Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Sektor kosmiczny się zmienia, przeobraża, demokratyzuje [Space24 TV]

Ilustracja: ESA/ATG medialab
Ilustracja: ESA/ATG medialab

„Wręczamy nagrodę za dokonania w sektorze kosmicznym. To jest ważny moment. Cały sektor kosmiczny się zmienia, przeobraża, demokratyzuje. Coraz więcej firm bierze w nim udział. Są to małe firmy, większe firmy” – przekonuje Bartosz Sokoliński, Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji w Agencji Rozwoju Przemysłu. Nagranie zostało zrealizowane na gali finałowej konkursu ARP „Konstelacje 2018”, kiedy to nagrodzono podmioty szczególnie zasłużone w kwestii rozwijania i promowania polskiego sektora kosmicznego w 2018 roku.

Sektor technologii kosmicznych jest najbardziej innowacyjnym sektorem, jaki można sobie wyobrazić, nie tylko w Polsce, [lecz] na całym świecie. To, że pojawiają się nagrody dla polskich innowacyjnych firm, które działają w tym sektorze, to znaczy, że idziemy z trendami światowymi, podążamy za tymi trendami.

Bartosz Sokoliński, Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji ARP S.A.

Ludzie, którym się udało w innych sektorach przychodzą i mówią: inwestujemy swoje pieniądze w technologie kosmiczne. To znaczy bardzo dużo i wierzymy, że kosmos jest pewnym symbolem innowacyjności. Wierzymy w to, że oprócz tego, że już tam działamy, już polskie firmy robią tam swoje biznesy, to jak zaciekawimy innych i pokażemy, że kosmos nie ma ograniczeń, to możemy dążyć do tego, żeby tam wysyłać satelity, ściągać dane, robić rzeczy, które są bardzo potrzebne także tutaj na Ziemi. Będziemy mieli coraz więcej innowacyjnych firm.

Bartosz Sokoliński, Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji ARP S.A.
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!