Reklama

Sektor krajowy

ICEYE na 30. miejscu w prestiżowym rankingu Financial Times

Autor. ICEYE

Polsko-fińskie przedsiębiorstwo ICEYE zostało przez Financial Times zaliczone do grona najszybciej rosnących europejskich spółek. Podmiot, będący światowym liderem w zakresie satelitarnej obserwacji Ziemi z wykorzystaniem technologii radarowej, zajął trzydziestą pozycję na liście FT1000.

Ów elitarny ranking tworzony przez Financial Times przy współpracy z firmą Statista uwzględnia przedsiębiorstwa z Europy, które osiągnęły największy wzrost przychodów w okresie 2019-2022. ICEYE jest najwyżej na liście notowanym podmiotem z branży obronnej i „aerospace”.

Reklama

To zaszczyt znaleźć się w zestawieniu Financial Times jako jedna z czołowych europejskich firm w dziedzinie wzrostu” – powiedział Rafał Modrzewski, współzałożyciel i prezes ICEYE.Stanowi to dowód uznania dla naszego wzrostu przychodów i odzwierciedla naszą pozycję, jako pioniera w wykorzystaniu technologii SAR i jej zastosowaniach oraz jako zaufanego partnera dla organizacji na całym świecie. Dziękuję zespołowi ICEYE i naszym sympatykom za umożliwienie nam osiągnięcia tego celu”.

Firma ICEYE jest właścicielem i operatorem największej na świecie konstelacji satelitów SAR (wyposażonych w radary z syntetyczną aperturą). Stanowi ona ważne narzędzie rozpoznania na rzecz rządów i przedsiębiorstw, działając w sektorach takich jak ubezpieczenia, reagowanie na katastrofy naturalne i usuwanie ich skutków, transport morski, bezpieczeństwo narodowe, pomoc humanitarna oraz monitorowanie zmian klimatu.

Reklama

Od 2018 roku firma rozmieściła w przestrzeni kosmicznej 31 satelitów, wśród których są zarówno jednostki dostępne komercyjnie jak i urządzenia dedykowane dla klientów rządowych.

Pełna lista FT1000 znajduje się na stronie FT.com. Raport specjalny dotyczący europejskich firm cechujących się nadzwyczaj szybkim wzrostem zostanie opublikowany w wydaniu Financial Times w dniu 24 marca br.

Źródło: materiały prasowe ICEYE

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama