Reklama

Sektor krajowy

Kosmiczna inwestycja Instytutu Lotnictwa. Otwarto nowe laboratoria

Autor. Defence24.pl

24 października br. w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa miało miejsce otwarcie Centrum Laboratoryjnego Napędów Rakietowych i Satelitarnych, które pomoże testować oraz rozwijać najnowsze technologie kosmiczne. O nowej placówce i planach na przyszłość opowiedział Kamil Sobczak - główny specjalista ds. badawczych, kierownik działu napędów kosmicznych. W rozmowie ekspert poruszył tematy współpracy międzynarodowej, kwestii wojskowych oraz projektu polskiej rakiety suborbitalnej Bursztyn.

Reklama

Ostatnie miesiące dla polskiego sektora kosmicznego są naprawdę ekscytujące, zarówno jeśli chodzi o podmioty publicznej, jak i prywatne firmy. Doskonałym przykładem rozwoju branży jest nowe Centrum Laboratoryjne Napędów Rakietowych i Satelitarnych, które otwarcie miało miejsce w Łukasiewicz - Instytucie Lotnictwa we wtorek, 24 października br. Jak mogliśmy się dowiedzieć, placówka będzie miejscem do testów oraz rozwoju najnowszych technologii kosmicznych.

Reklama

Otwarcie Centrum Laboratoryjnego Napędów Rakietowych i Satelitarnych w Instytucie Lotnictwa było tematem rozmowy z Kamilem Sobczakiem - głównym specjalistą ds. badawczych oraz kierownikiem działu napędów kosmicznych. W rozmowie ekspert poruszył tematy współpracy międzynarodowej, kwestii wojskowych oraz projektu polskiej rakiety suborbitalnej Bursztyn, której start powinien odbyć się już niebawem.

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!