Reklama

Sektor krajowy

Wiceminister rozwoju: w tym tygodniu umowa na budowę satelitów

Autor. Defence24.pl

„Nasz astronauta będzie mógł przetestować na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od 8 do 16 nowych technologii […] W ramach porozumień z ESA zakłada się budowę mikrokonstelacji satelitów, mówimy tutaj o trzech satelitach optoelektronicznych i jednym satelicie radarowym, w tym co najmniej dwie jednostki będą klasy nano. Podpisanie umowy w tym zakresie planowane jest na 18 października. To będzie historyczny dzień dla naszego kraju.” - mówiła w wywiadzie dla Space24.pl Kamila Król, wiceminister rozwoju i technologii.

Reklama

16 października br. mieliśmy okazję porozmawiać z Panią wiceminister rozwoju i technologii - Kamilą Król, która opowiedziała o rozwoju sektora kosmicznego w Polsce oraz porozumieniu z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) - zakładającego budowę 2 lub 3 satelitów w naszym kraju. Ponadto poruszyliśmy temat udziału polskiego przemysłu na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym w azerbejdżańskim Baku, w tym znaczenia obecności polskich podmiotów. Wiceminister Kamila Król opowiedziała, co czeka nas w najbliższych miesiącach w zakresie zwiększania obecności Polski w kosmosie.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. Chyżwar

    Im więcej tym lepiej Nawet jeżeli umowa będzie teoretycznie niekorzystna. To, co już podpisano trudno przekreślić.

Reklama

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!