Reklama

Sektor krajowy

Polski satelita i globalna współpraca. Sukcesy spółki Thorium Space

Gościem w programie "Skaner Space24" był Paweł Rymaszewski, Prezes polskiej spółki Thorium Space działającej w obszarze łączności i komunikacji satelitarnej.
Gościem w programie "Skaner Space24" był Paweł Rymaszewski, Prezes polskiej spółki Thorium Space działającej w obszarze łączności i komunikacji satelitarnej.
Autor. Space24.pl

Gościem najnowszego wydania programu „Skaner Space24” jest Paweł Rymaszewski, Prezes polskiej firmy Thorium Space. Tematem rozmowy są ostatnie osiągnięcia spółki, udział w projektach międzynarodowych oraz współczesne wymagania pola walki w zakresie łączności i komunikacji satelitarnej. Ponadto Paweł Rymaszewski opowiada o aspektach technicznych przyszłego, polskiego satelity telekomunikacyjnego SmallGeo.

Najnowsza edycja programu „Skaner Space24” poświęcona została łączności i komunikacji satelitarnej, a gościem w studiu był Paweł Rymaszewski, Prezes polskiej spółki Thorium Space. Wśród tematów rozmowy znalazły się ostatnie osiągnięcia firmy, tj. terminale satelitarne AURORA oraz AURORA PRO, program terminala satelitarnego w pasmach Ku/Ka w ramach programu Perun oraz rozwiązania do systemów bezzałogowych.

Paweł Rymaszewski opowiedział również o aspektach technicznych przyszłego, polskiego satelity telekomunikacyjnego SmallGeo oraz o nowej współpracy z grecką spółką Hellas SAT. Przypomnijmy, że podpisane niedawno MoU dotyczy rozwoju i budowy elastycznego, w pełni cyfrowo definiowalnego systemu telekomunikacyjnego w paśmie Ku/Ka (Satellite Communication Flexible Payload), umieszczonego na nowej misji satelitarnej Hellas Sat.

Materiał sponsorowany

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!