Reklama

Sektor krajowy

Rozpoznanie radarowe dla Wojska Polskiego od ICEYE

Autor. Defence24.pl

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach obecnych było wiele firm zarówno z Polski, jak i zza granicy. Jednym z podmiotów działających w naszym rodzimym przemyśle jest spółka ICEYE, która podczas kieleckich targów zaprezentowała swoje produkty i ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową oraz Wojskowymi Zakładami Łączności nr 1. Wspomniana kooperacja, wykorzystanie satelitów radarowych w trakcie konfliktu zbrojnego oraz plany na przyszłość polsko-fińskiej firmy to jedne z tematów wywiadu, który udało nam się przeprowadzić z Witoldem Witkowiczem - dyrektorem zarządzającym ICEYE Polska.

Reklama

W wywiadzie udzielonym Space24.pl Witold Witkowicz, dyrektor zarządzający ICEYE Polska opowiedział o ogłoszonej kooperacji z Polską Grupą Zbrojeniową oraz Wojskowymi Zakładami Łączności nr 1., która ma na celu dostawę polskiej konstelacji satelitów radarowych, wraz ze stacjonarną i mobilną stacją naziemną dla Wojska Polskiego, a także zmianie postrzegania rozpoznania satelitarnego w świetle trwającej wojny na Ukrainie. Rozmowa dotyczyła także planów polsko-fińskiej spółki na najbliższe miesiące oraz oceny decyzji zwiększenia składki, odprowadzanej przez nasz kraj do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) z perspektywy firmy działającej w polskim sektorze kosmicznym.

Reklama

Materiał sponsorowany

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. Chyżwar

    Bardzo mnie to cieszy. Już dawno pisałem, że wojsko powinno zainteresować się możliwościami ICEYE.

Reklama

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!