Reklama

Sektor krajowy

Thorium Space: rozpoczynamy prace nad polskim satelitą telekomunikacyjnym [WIDEO]

Autor. Defence24.pl

„Zostaliśmy wybrani do projektu ESA, który rozpoczyna nową erę. To początek polskiej misji satelity telekomunikacyjnego na GEO. Naszą rolą jest zbudowanie payloadu, czyli serca całej misji, z kolei drugą część czyli platformę dostarczą nasi partnerzy ze Szwajcarii. Razem tworzymy mikrosatelitę najnowszej generacji na orbitę geostacjonarną. Jest to zdecydowanie przełom!” - mówił wywiadzie dla Space24.pl Paweł Rymaszewski, prezes polskiej firmy Thorium Space.

Reklama

Polska firma kosmiczna Thorium Space została wybrana przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) do przełomowego projektu, który rozpoczyna polską misję satelity telekomunikacyjnego nowej generacji na GEO. „To bardzo duże wyróżnienie i potwierdzenie wielu lat pracy wszystkich inżynierów. To także moment pokazania światu, że wiemy co robimy. Teraz to my rozdajemy karty.” - mówił dla Space24.pl prezes spółki Paweł Rymaszewski. W trakcie rozmowy opisane zostały dokładne szczegóły projektu, a także omówiliśmy kwestię planów spółki Thorium Space na nadchodzące miesiące. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia powyższego materiału wideo.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!.

Reklama

Komentarze (1)

  1. gnagon

    Zatem to puste miejsce zaklepane jeszcze przez Gierka wkrótce się zapełni naszym własnym polskim satelitą

Reklama

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!