Reklama

Sektor krajowy

Thorium Space rozszerza współpracę z kluczowym partnerem

Autor. Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Firma Thorium Space S.A. poinformowała o rozszerzeniu umowy partnerskiej z Sivers Semiconductors. W ramach drugiej fazy kontraktu o wartości 2,9 mln USD, firmy skoncentrują się na wspólnym rozwoju i walidacji chipsetów zaprojektowanych w początkowej fazie współpracy. Polska spółka będzie jedynym podmiotem oferującym takie rozwiązania na rynku, stając się także współwłaścicielem IP wytworzonym podczas wspólnego przedsięwzięcia.

Ten strategiczny kamień milowy stanowi ostatni krok w kierunku przyszłej produkcji mikrofalowych układów scalonych Thorium Space S.A. na dużą skalę, będąc jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem partnerskiej współpracy między Sivers Semiconductors, a polskim pionierem systemów komunikacji satelitarnej, Thorium Space S.A.

Nowy etap współpracy jest kluczowy dla dalszego rozwoju zaawansowanych projektów satelitarnych Thorium Space zarówno po stronie terminali naziemnych, a przede wszystkim w celu zapewnienia na rynku europejskim krytycznych układów dla najnowszej generacji satelitów telekomunikacyjnych LEO/MEO oraz GEO.

Autor. Thorium Space S.A.

Kontrakt stanowi integralną część przygotowań do planowanego wdrożenia kosmicznego, mającego na celu uruchomienie produkcji satelitów telekomunikacyjnych klasy 1 tony, wyposażonych w pełni cyfrowo sterowany systemy telekomunikacyjne pracujące w pasmach Ku i Ka.

To strategiczne rozszerzenie współpracy z Sivers Semiconductors, to nie tylko znaczący krok technologiczny, ale także biznesowy. Nasza firma widzi w tej synergii potencjał do przyspieszenia rozwoju innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie komunikacji satelitarnej, co z kolei przyczyni się do wzmocnienia naszej pozycji na rynku. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie korzyści zarówno naszym klientom, jak i partnerom biznesowym, umacniając jednocześnie naszą rolę jako lidera branży” - Prezes Thorium Space S.A., Paweł Rymaszewski.

Reklama

Thorium Space, umacniając swoją pozycję w sektorze komunikacji satelitarnej, kontynuuje pracę nad innowacyjnym polskim satelitą telekomunikacyjnym we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Projekt ten skupia się na opracowaniu najnowszej generacji satelitów telekomunikacyjnych na orbitę geostacjonarną (GEO), gdzie rozwiązania antenowe oraz układy scalone Thorium odgrywają kluczową rolę, a także idealnie dopełniają europejskie programy kosmiczne dotyczące bezpiecznej łączności satelitarnej – IRIS2 oraz Govsatcom.

Rozszerzenie współpracy z Sivers Semiconductors to dla Thorium Space przełomowy moment. Widzimy potężny potencjał synergii technologicznej i biznesowej, który nie tylko przyspieszy rozwój nowoczesnych rozwiązań komunikacji satelitarnej, ale także wzmocni naszą pozycję jako lidera rynkowego” - podsumowuje Ewa Poławska, Head of Communication Thorium Space S.A.

Reklama

Udział w projekcie HummingSAT z Europejską Agencją Kosmiczną dodaje nam prestiżu oraz waliduje na Świat nasz potencjał, a technologia wytworzona wspólnie z Sivers Semiconductors staje się kluczowym elementem naszych zaawansowanych technologii oraz produktów kosmicznych. Wspólnie planujemy przekraczać granice technologiczne, tworząc trwałe relacje biznesowe i dostarczając innowacyjne rozwiązania dla klientów i partnerów” - dodała Ewa Poławska.

Źródło: materiały prasowe Thorium Space S.A.

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!