Reklama

Sektor krajowy

Thorium Space z nowym terminalem satelitarnym na MSPO 2023

Autor. Thorium Space

Thorium Space S.A. - producent zaawansowanych technologii łączności satelitarnej, podczas zbliżającego się Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach zaprezentuje na stoisku spółki najnowszy terminal satelitarny na pasmo Ka – AURORA.

Reklama

Terminal satelitarny Aurora to urządzenie zapewniające szerokopasmową łączność satelitarną w paśmie Ka. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowany podczas wrześniowych targów obronnych w Kielcach. Ewa Poławska, Head of Communication Thorium Space S.A. poinformowała, że dla Thorium Space, MSPO to targi zaliczające się do jednych z najważniejszych wydarzeń biznesowych. W tym roku na stoisku firmowym B-85, Spółka będzie miała przyjemność zaprezentowania odwiedzającym wystawę - ekspertom, użytkownikom oraz decydentom, oferowane przez Thorium Space rozwiązania dedykowane szeroko pojętemu przemysłowi, w którym komunikacja satelitarna odgrywa kluczowe znaczenie - w tym premierę - terminal satelitarny – AURORA.

Reklama
Aurora to urządzenie służące zapewnieniu szerokopasmowej łączności satelitarnej w paśmie Ka z dwoma satelitami operującymi na dowolnej orbicie (LEO/MEO/GEO) w tym samym czasie. W tym roku liczymy również na dostrzeżenie naszego nowatorskiego rozwiązania jakim jest Aurora przez kapitułę konkursu DEFENDER, do którego po raz pierwszy w historii działalności firmy zgłoszony został produkt opracowany przez naszych inżynierów i ekspertów.
Ewa Poławska, Head of Communication Thorium Space S.A.
Reklama
Ewa Poławska, Head of Communication Thorium Space S.A.
Ewa Poławska, Head of Communication Thorium Space S.A.
Autor. Thorium Space

Czytaj też

Premierowa Aurora jest produktem przeznaczonym do zapewnienia szerokopasmowej komunikacji\ z satelitami operującymi w paśmie Ka. Budowa terminala bazuje na technologii płaskich anten macierzowych z elektronicznie sterowaną wiązką. Konstrukcja ta umożliwia pracę zarówno z satelitami geostacjonarnymi jak i satelitami na niższych orbitach (MEO, LEO). Dzięki możliwości cyfrowego formowania dwóch niezależnych wiązek, zarówno nadawczych jak i odbiorczych, terminal jest w stanie nawiązać dwustronną komunikację jednocześnie z dwoma satelitami.

Autor. Thorium Space

Terminal jest kompatybilny z modemami różnych producentów, zapewniając tym samym pracę z różnymi standardami (modem jest zintegrowany w obudowie terminala). Wykorzystywanym standardem komunikacyjnym jest protokół Ethernet. Dzięki wbudowanym modułom GNSS oraz IMU antena autonomicznie lokalizuje pożądanego satelitę. Istnieje możliwość ręcznego skonfigurowania anteny, aby wiązka promieniowania została skierowana w określonym kierunku.

Autor. Thorium Space

Terminal można położyć płasko na ziemi lub ustawić na trójnogu w celu wstępnego skierowania w kierunku satelity. System może być zasilany bezpośrednio z sieci AC poprzez dedykowany zasilacz, z napięcia pojazdowego (24 VDC) lub z przystosowanego zestawu bateryjnego. Cały zestaw jest odporny na wybrane warunki atmosferyczne.

Czytaj też

Thorium Space zaprezentowało również dane techniczne terminala satelitarnego na pasmo Ka – AURORA:

 • Częstotliwość pracy: TX: 27–31 GHz, RX: 17.7–21.2 GHz;
 • Interfejs przyłączeniowy: Ethernet;
 • Zakres temperatur pracy: od -40°C do 55°C;
 • Zakres regulacji kierunku maksymalnego promieniowania anteny: elektroniczny: azymut: ±65° elewacja: ±65°;
 • Zakres regulacji pozycji anteny: manualny (wstępny): azymut: ±180° elewacja: ±90°;
 • System pracy terminala: TDMA, FDMA (SCPC), HTS;
 • Liczba wiązek: 2;
 • Pasmo pracy: 2 GHz;
 • EIRP: 64 dBm;
 • G/T: >14 dB/K;
 • XPD: >25 dB;
 • Przepustowość maksymalna: 1 Gbps;
 • Zasilanie: 24 VDC / 300 W;

Źródło: Informacja prasowa Thorium Space

Czytaj też

Reklama

Komentarze

  Reklama

  Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!