Reklama

Sektor krajowy

Thorium Space zaprezentowało nowy terminal satelitarny AURORA

Autor. M. Ordon/Defence24.pl

Na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego firma Thorium Space S.A. - producent zaawansowanych systemów łączności satelitarnej, zaprezentował najnowszy terminal satelitarny na pasmo Ka - AURORA. Redakcja Space24.pl miała przyjemność porozmawiać z Prezesem spółki, Pawłem Rymaszewskim, który omówił ostatnie działania firmy oraz specyfikację techniczną zaprezentowanej technologii.

Reklama

Premierowa Aurora jest produktem przeznaczonym do zapewnienia szerokopasmowej komunikacji z satelitami operującymi w paśmie Ka. Budowa terminala bazuje na technologii płaskich anten macierzowych z elektronicznie sterowaną wiązką. Konstrukcja ta umożliwia pracę zarówno z satelitami geostacjonarnymi jak i satelitami na niższych orbitach (MEO, LEO). Dzięki możliwości cyfrowego formowania dwóch niezależnych wiązek, zarówno nadawczych jak i odbiorczych, terminal jest w stanie nawiązać dwustronną komunikację jednocześnie z dwoma satelitami.

Reklama

Czytaj też

Reklama

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!