Zmiany w zarządzie firmy PIAP Space

24 marca br. PIAP Space opublikowało informacje w sprawie zmian w zarządzie firmy.
Z informacji przekazanych przez PIAP Space wynika, że stanowisko Prezesa Zarządu objął Sergiusz Sawin, natomiast Kamil Grassmann pełniący dotychczas funkcję Dyrektora Technicznego, dołączył do Zarządu jako Wiceprezes.
„Sergiusz Sawin, z ogromnym doświadczeniem zdobytym w pracy z wiodącymi organizacjami na całym świecie, wniesie do PIAP Space specjalizację w strategii biznesowej, innowacjach oraz projektowaniu modeli biznesowych. Z kolei doświadczenie Kamila Grassmana w zarządzaniu zespołami technicznymi oraz głębokie zrozumienie branży kosmicznej będą nieocenione w dalszym rozwoju firmy.” - czytamy w komunikacie firmy.
„Jesteśmy przekonani, że nowy skład zarządu pozwoli Spółce osiągać nowe, ambitne cele i umacniać swoją pozycję w branży kosmicznej. Z niecierpliwością czekamy na wspólną podróż pełną nowych wyzwań, innowacji i sukcesów.” - podkreśla PIAP Space.
O firmie
PIAP Space jest firmą działającą w sektorze inżynierii kosmicznej i satelitarnej. Spółka specjalizuje się w dziedzinach takich jak robotyka, automatyka i mechanika. PIAP Space rozwija technologie i produkty w zakresie urządzeń do integracji i testowania satelitów (MGSE), aktywnego usuwania śmieci kosmicznych, manipulatorów i chwytaków, obsługi satelitów na orbicie, interakcji człowiek – robot oraz systemów wizyjnych i mechanizmów.
PIAP Space rozwija rozwiązania robotyczne dla branży kosmicznej od 2017 roku. Między innymi w 2022 roku, w ramach wspólnego projektu NASA i ESA, inżynierowie firmy zbudowali prototyp podwozia dla Sample Fetch Rover (SFR) w ramach misji Mars Sample Return, ukierunkowanej na dostarczenie skał z Czerwonej Planety
Firma jest też głównym wykonawcą dla Europejskiej Agencji Kosmicznej w projekcie zaawansowanego ramienia robotycznego TITAN, dedykowanego do precyzyjnych operacji na orbicie od inspekcji i serwisowania satelitów, po usuwanie z orbity nieaktywnych lub uszkodzonych obiektów.
PIAP Space opracowuje także prototypowy model robotycznego ramienia, który jest testowany na potrzeby wdrożenia do projektu lądowników ESA ARGONAUT, gdzie będzie odpowiadał za bezpieczny transport ładunku z lądownika na powierzchnię Księżyca. Więcej informacji w tym zakresie znajdą Państwo pod załączonym linkiem.