Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Szef ICEYE wyróżniony w konkursie Polskiej Rady Biznesu

Fot. ICEYE
Fot. ICEYE

Rafał Modrzewski, współzałożyciel i prezes firmy ICEYE, został uhonorowany wyróżnieniem przez Polską Radę Biznesu. W kategorii „Wizja i innowacje”.

Nagrody Polskiej Rady biznesu wręczane są od 2012 roku. Dziennikarze zajmujący się gospodarką nazywają je niekiedy „Biznesowymi Oskarami”. Jak można przeczytać na stronie Polskiej Rady Biznesu (PRB): tym prestiżowym wyróżnieniem honorowane są osoby, które dzięki swojej wytrwałości, odwadze i przedsiębiorczości potrafią w znaczący sposób wpływać na otaczającą nas rzeczywistość gospodarczą i społeczną.

Kandydaci do nagrody podlegają ocenie Kapituły Nagrody PRB. Kapituła liczy 24 członków. Do jej grona zaliczają się autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, Zarząd PRB, członkowie rodzin Patronów Nagrody oraz laureaci ubiegłorocznych edycji.

Gala z okazji przyznania nagród w tegorocznej edycji odbyła się w trzeciej dekadzie maja 2019 r. Tym razem, co jest sytuacją wyjątkową, nie przyznano jednej nagrody w kategorii „Wizja i innowacje”, która to nagroda przyznawana jest pod patronatem zarządu PRB. Wręczono natomiast w tej kategorii trzy równorzędne wyróżnienia.

Poznaliśmy dziś trzy osoby z wizją i pasją. Każda z tych osób zmienia swoją branżę i rozwija innowacje w różnych dziedzinach polskiej gospodarki. Wizje i innowacje rodzą się z odwagi i wyobraźni, z dostrzegania możliwości rozwoju w nieoczywistych rozwiązaniach. Bycie innowacyjnym to ogromne wyzwanie. Dlatego w tym roku kapituła zdecydowała się przyznać trzy równorzędne wyróżnienia.

Małgorzata Adamkiewicz, wiceprezes zarządu PRB

Obok Modrzewskiego w kategorii „Wizja i innowacje” wyróżnienia zdobyli: Dawid Cycoń – współzałożyciel, prezes zarządu ML System oraz Wiktor Schmidt – współtwórca i CEO Netguru.

„Idee Erasmusa kontynuuje w swojej firmie. 100 zatrudnionych osób, 26 narodowości, 28 języków. To jest nasz człowiek w kosmosie, prekursor w technologii New Space, współzałożyciel i prezes zarządu firmy ICEYE” – powiedział o Rafale Modrzewskim współprowadzący uroczystą galę rozdania nagród PRB Piotr Kraśko.

W imieniu Rafała Modrzewskiego nagrodę odebrał Adam Niewiński z polskiego funduszu OTB Ventures, będącego jednym z udziałowców ICEYE.

PRB/PZ

Reklama

Komentarze

    Reklama