Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Toyota zaangażuje się w prace nad łazikami księżycowymi

Chiński łazik księżycowy Yutu. Fot. CASC/Ministerstwo Obrony ChRL
Chiński łazik księżycowy Yutu. Fot. CASC/Ministerstwo Obrony ChRL

Koncern Toyota Motor będzie współpracować z japońską agencją kosmiczną JAXA przy budowie łazików księżycowych - podała w środę 6 marca agencja Kyodo w oparciu o źrodła związane ze sprawą. Oficjalne ogłoszenie porozumienia ma nastąpić wkrótce.

Według informatorów Kyodo producent samochodów i agencja kosmiczna zamierzają ujawnić wspólny projekt budowy łazików do eksploracji Księżyca podczas przyszłotygodniowej konferencji w Tokio z udziałem wiceprezesa wykonawczego Toyoty Shigekiego Terashiego oraz astronauty i wiceprezesa JAXA Koichiego Wakaty.

W lutym japońska agencja kosmiczna zdołała przeprowadzić krótkotrwałe lądowanie sondy Hayabusa 2 na powierzchni asteroidy Ryugu w celu pobrania próbek. Program badania asteroid ma dostarczyć informacji na temat procesu powstawania Układu Słonecznego, a nawet rzucić nowe światło na temat powstania życia na Ziemi. JAXA planuje również posłanie łazika na Księżyc.

Agencja Kyodo przypomniała, że Toyota rozszerza zakres swojej działalności w związku z planami przekształcenia się w firmę dostarczającą usługi mobilności. To element szerszego trendu w branży motoryzacyjnej związanego ze zwrotem ku pojazdom przyszłości, m.in. samochodom autonomicznym.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!