Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

W Tesli trwają prace nad budową procesorów AI dla aut autonomicznych

Fot. SpaceX
Fot. SpaceX

Tesla konstruuje własne procesory do obsługi sztucznej inteligencji, które w przyszłości mają znaleźć zastosowanie w systemach pokładowych samochodów autonomicznych. Firma Elona Muska pracuje nad nimi już od kilku lat - poinformował serwis Tech Crunch.

Procesor znany pod nazwą kodową "Hardware 3" ma w przyszłości znaleźć się w systemach obsługujących autonomiczne wersje samochodów Tesli z serii Model S, Model X i Model 3.

Do tej pory Tesla korzystała z platformy Drive dostarczanej przez firmę Nvidia, znaną przede wszystkim z produkcji kart graficznych.

Tesla deklaruje, że dzięki internalizacji produkcji wykorzystywanych w pojazdach podzespołów, firma bardziej skupia się na własnych potrzebach, co przekłada się również na wpływ na wydajność całej działalności.

Zdaniem Elona Muska obliczenia wykonywane na sprzęcie Nvidii pozwalały na analizę obrazu z prędkością 200 klatek na sekundę. Własny procesor Tesli ma analizować go dla porównania z prędkością dziesięć razy większą.

Przedstawiciele firmy podkreślają również, że samodzielna produkcja procesorów "pozwoli Tesli na zwiększenie kontroli nad własną przyszłością".

Własne procesory firmy mają być stosowane w produkcji samochodów Tesli już w przyszłym roku - twierdzi Tech Crunch.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!