Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Warsztaty PAK na temat współpracy w programach EUMETSAT

Ilustracja: Polska Agencja Kosmiczna/EUMETSAT [polsa.gov.pl]
Ilustracja: Polska Agencja Kosmiczna/EUMETSAT [polsa.gov.pl]

Polska Agencja Kosmiczna organizuje specjalistyczne warsztaty dotyczące współpracy przemysłowej z Europejską Organizacją ds. Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych EUMETSAT. Spotkanie odbędzie się w czwartek 12 grudnia 2019 roku w siedzibie oddziału terenowego PAK w Warszawie przy ul. Powsińskiej w Warszawie.

Organizowane przez Polską Agencję Kosmiczną specjalistyczne warsztaty będą dotyczyć możliwości zawierania współpracy przemysłowej w dziedzinie przetwarzania danych satelitarnych we współpracy z Europejską Organizacją ds. Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych EUMETSAT. Spotkanie odbędzie się w czwartek 12 grudnia 2019 roku w godzinach od 10:00 do 14:00 w siedzibie oddziału terenowego PAK w Warszawie przy ul. Powsińskiej 69/71 w Warszawie.

Celem spotkania jest zainicjowanie udziału firm i jednostek naukowo-badawczych w postępowaniach konkursowych EUMETSAT, przekazanie wiedzy na temat skutecznej aplikacji o kontrakty w ramach programów i misji tej organizacji, jak również zwiększenie zainteresowania krajowych podmiotów potencjalnymi możliwościami rozwoju gospodarczego związanego z wykorzystaniem danych satelitarnych, których właścicielem jest EUMETSAT.

W trakcie wydarzenia przekazane zostaną m. in. informacje na temat programów i misji realizowanych przez EUMETSAT, członkostwa Polski w tej organizacji i z tego wynikających korzyści dla gospodarki krajowej - w tym dostępu do danych w posiadaniu ww. organizacji, współpracy z nią polskich podmiotów, jak również odpowiedniego przygotowywania oferty przetargowej i wymogów związanych ze skutecznym aplikowaniem o kontrakty EUMETSAT. Spotkanie będzie też okazją do przedstawienia doświadczeń wybranego podmiotu przemysłowego z realizacji kontraktu z EUMETSAT.

Organizatorzy oczekują na potwierdzenie chęci udziału w spotkaniu poprzez wypełnienie przypisanego formularza rejestracyjnego w terminie do 9 grudnia 2019 roku. Podobnie jak sam formularz, na stronie PAK dostępna jest również do wglądu agenda spotkania i szersze informacje na jego temat.

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!