Reklama

Komunikacja

Satelity telekomunikacyjne Airbusa wspierają misje UE w Afryce

Fot. Airbus Defence and Space
Fot. Airbus Defence and Space

Firma Airbus Defence and Space zapewnia komunikację satelitarną na potrzeby unijnych misji bezpieczeństwa w Mali, Nigrze i Somalii. Usługa stanowi część ramowego kontraktu EU SatCom Market, który Europejska Agencja Obrony niedawno przyznała firmie Airbus Defence and Space.

Airbus Defence and Space dostarcza systemy komunikacji satelitarnej na potrzeby unijnych misji szkoleń wojskowych w Somalii (EUTM Somalia) oraz cywilnych misji budowania potencjału EUCAP (European Union Capacity-Building Mission) Sahel Niger i EUCAP Sahel Mali. Misje, prowadzone w imieniu Unii Europejskiej, wspierają starania lokalnych rządów o zwiększenie stabilności kraju oraz bezpieczeństwa obywateli.
 
Zespoły Airbus Defence and Space wdrożyły systemy komunikacji satelitarnej między Europą a Somalią, Nigrem i Mali, a także mobilne telefony satelitarne do łączności na terytorium Mali i Nigru. Koncern dostarcza sprzęt naziemny, usługi komunikacyjne i czas antenowy.
 
Airbus odpowiada za usługi komunikacji satelitarnej na rzecz Europejskiej Agencji Obrony (EDA) od 2012 r. Niedawno organizacja odnowiła kontrakt ramowy na kolejne cztery lata, aby spełnić wymogi unijnych misji wojskowych i cywilnych. Nowy kontrakt EU SatCom Market obejmuje usługi wojskowej komunikacji satelitarnej w pasmach X i UHF, obok usług komercyjnych w pasmach C, Ku, Ka i L.
 
Umowa EU SatCom Market umożliwia krajom członkowskim UE konsolidację wymagań oraz nabywanie usług satelitarnych w skoordynowany sposób, co zapewnia bardziej ekonomiczny i niezawodny dostęp do komunikacji satelitarnej. W projekcie bierze udział około dwudziestu europejskich ministerstw obrony i organizacji unijnych, które zyskują dostęp do rozwiązań i usług łączności satelitarnej na całym świecie.
 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!