Reklama

Komunikacja

Polska przekazała Ukrainie 5 tysięcy terminali Starlink

Autor. Ross Helen/Envato Elements

„Otrzymaliśmy 5 tys. terminali satelitarnej sieci internetowej Starlink od rządu Polski” - poinformowało w czwartek ukraińskie ministerstwo transformacji cyfrowej. Jak podkreślono, systemy zagwarantują łączność na terytoriach przyfrontowych i w obiektach infrastruktury krytycznej.

Reklama

Resort zaznaczył, że systemy pomogą w przywróceniu łączności na wyzwolonych terytoriach, zagwarantują działanie szkół, placówek medycznych i sfery energetycznej.

Reklama

Ministerstwo podsumowało, że na Ukrainie działa już ok. 47 tys. Starlinków. Najwięcej terminali otrzymano z Polski - ponad 19,5 tys. Wyrażono wdzięczność polskiej stronie za pomoc.

Czytaj też

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newsletterazaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

  1. Maniek 81

    Już nie długo będą dostępne na serwisach aukcyjnych jak rok temu.

  2. walus70

    Jak przekazała ??? Ukraincy cały czas działają na szkodę Polski ,a my PRZEKAZUJEMY dalej im cokolwiek :(

Reklama

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!