Reklama

Komunikacja

Powstanie polski satelita telekomunikacyjny? Zawarto umowę

Autor. Polska Agencja Kosmiczna

Departament Telekomunikacji i Nawigacji Satelitarnej Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) przeprowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie studium wykonalności dotyczące analizy techniczno-ekonomicznej, określającej możliwości Polski w budowie pierwszego, małego satelity telekomunikacyjnego na orbicie GEO. Cały proces zakończył się wyłonieniem wykonawcy i podpisaniem umowy.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie Polskiej Agencji Kosmicznej, celem studium jest uzyskanie przez zamawiającego kompleksowej informacji w zakresie aktualnych możliwości wybudowania, skonfigurowania, wyniesienia i użytkowania pierwszego polskiego satelity telekomunikacyjnego pracującego na orbicie geostacjonarnej GEO, na przydzielonej pozycji 15.2 E.

Reklama

W opracowaniu znajdą się informacje dotyczące:

  • budowy satelity telekomunikacyjnego;
  • funkcjonalność i funkcje satelity telekomunikacyjnego GEO obecnie wykorzystywane przez użytkowników;
  • lista możliwych usług zestawianych przez obecne stellity telekomunikacyjne GEO;
  • analiza wariantowa kosztów pozyskania i eksploatacji satelity telekomunikacyjnego GEO;
  • plan budowy Centrum Kontroli Satelity GEO - stacja naziemna.

Przetarg na platformie zakupowej wygrał Instytut Radioelektroniki i Technik Multimedialnych pod kierownictwem Prof. Modelskiego.

Reklama

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!