Reklama

SATELITY

Nowy gracz w dziedzinie produkcji małych satelitów

Fot. LeoStella via Twitter
Fot. LeoStella via Twitter

LeoStella, mała firma projektowo-produkcyjna otworzyła swój zakład produkcyjny w Tukwila, w stanie Waszyngton. Spółka jest wspólnym przedsięwzięciem Thales Alenia Space oraz Seattle Spaceflight Industries. Firma LeoStella powstała w marcu 2018 r. Zbudowała nowoczesną fabrykę do budowy małych satelitów na dużą skalę i w atrakcyjnej cenie.

"Wraz z rosnącą liczbą konstelacji, istnieje duże zapotrzebowanie na wydajne małe satelity. LeoStella ma wyjątkową pozycję i jest w stanie sprostać temu zapotrzebowaniu” – powiedział Chris Chautard, CEO LeoStella. "LeoStella to unikalne połączenie wiedzy i doświadczenia Thales Alenia Space oraz innowacji przemysłu kosmicznego. Dzięki nowemu zakładowi mamy narzędzia do efektywnego projektowania i produkcji małych satelitów". 

Pierwszą wyprodukowaną przez LeoStella jednostką będzie satelita do obserwacji Ziemi dla konstelacji BlackSky. Zakończenie prac jest planowane na koniec pierwszego kwartału 2019 roku. Firma otrzymała zlecenie na produkcję kolejnych 20 satelitów konstelacji BlackSky. 

LeoStella zrewolucjonizuje przemysł satelitarny. Firma ma kluczowe rozwiązania dla BlackSky. Pracujemy nad tym, aby konstelacja szybko znalazła się na orbicie. Czynimy przestrzeń kosmiczną dostępną, a przy okazji obniżamy koszty projektowania i budowy jednostek umieszczanych na orbicie. LeoStella sprawi, że produkcja konstelacji będzie szybka i przystępna cenowo.

Brian O'Toole, prezes Spaceflight Industries i CEO BlackSky

W momencie osiągnięcia pełnych zdolności produkcyjnych, LeoStella będzie w stanie produkować do 30 satelitów rocznie, głównie  do celów obserwacji Ziemi i telekomunikacyjnych.

Źródło: Thales Alenia Space

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!