Reklama

Polska

Fot. Space24.pl

„Techniki rakietowe i satelitarne priorytetem państwa”. Lew-Mirski o porozumieniu PGZ i Politechniki Warszawskiej [Space24.pl TV]

„To porozumienie jest realizacją koncepcji budowy takiego systemu kształcenia kadr, który będzie połączeniem zarówno sfery naukowej, jak i biznesowej” - mówi w rozmowie ze Space24.pl Maciej Lew Mirski, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej o umowie podpisanej z Politechniką Warszawską, dotyczącej utworzenia interdyscyplinarnego kierunku studiów doktoranckich w dziedzinie technik rakietowych i satelitarnych.

Ta umowa wpisuje się absolutnie w strategię Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz cele jakie są postawione przed Polską Grupą Zbrojeniową przez Ministerstwo Obrony Narodowej.” – mówi w rozmowie ze Space24.pl Maciej Lew-Mirski, członek zarządu PGZ o porozumieniu podpisanym w dniu 17 października br. z Politechniką Warszawską. W tym roku akademickim na wsparcie studiów doktoranckich z zakresu technik rakietowych i satelitarnych zostanie przeznaczonych 400 tys. zł.

„Umowa dotyczy finansowania studiów w zakresie technik rakietowych oraz satelitarnych. To są dwie dziedziny uznane przez państwo polskie za priorytetowe” – Maciej-Lew Mirski, Członek Zarządu PGZ

Członek zarządu PGZ wysoko ocenia kompetencje uczelni, z którą podpisano umowę o współpracy. Dodaje, że na PW bardzo dobrze rozwijają rozwijają się technologie rakietowe i satelitarne. „Jeżeli chodzi o Politechnikę Warszawską to przypomnijmy jest to jedyny polski ośrodek, który wysłał polskiego satelitę. PW-Sat1 znalazł się na orbicie dzięki tej uczelni. Techniki rakietowe i satelitarne świetnie się tam rozwijają i stąd ten wybór.”  - mówi Maciej Lew-Mirski.

Celem zawarcia porozumienia jest między innymi ustanowienie współpracy pomiędzy młodymi naukowcami, a spółkami należącymi do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Dzięki temu w przyszłości będą oni mogli zasilić kadry PGZ, i brać udział w pracach w priorytetowych obszarach.

Chodzi o to, żeby zbudować mechanizm współpracy w trakcie studiów, która stworzy więź pomiędzy takim doktorantem, a określoną spółką wchodzącą w skład PGZ.” (…) „A więc związać go i zawodowo, i mentalnie, a później także finansowo na co Polska Grupa Zbrojeniowa jest przygotowana.” – Maciej-Lew Mirski, Członek Zarządu PGZ.

„To porozumienie jest realizacją koncepcji budowy takiego systemu kształcenia kadr, który będzie połączeniem zarówno sfery naukowej, jak i biznesowej” – podsumowuje Lew-Mirski.

Czytaj więcejPGZ i Politechnika Warszawska utworzą studia doktoranckie dla sektora kosmicznego

 

Reklama

Komentarze

    Reklama