Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Thales Alenia Space zaangażuje się w eksplorację okolic Księżyca

Ilustracja: NASA
Ilustracja: NASA

Thales Alenia Space (TAS) podpisała trzy umowy w ramach projektu Next Space Technologies for Exploration Partnerships (NextSTEP-2) - z Boeingiem, Lockheed Martin i Orbital-ATK. Nowe kontrakty mają zabezpieczyć rozwój technologii, która może sprostać wymaganiom i celom NASA oraz wspierać plany komercjalizacji przemysłu kosmicznego.

Kolejnym krokiem w kierunku załogowych lotów kosmicznych jest rozwój możliwości eksploracji kosmosu i rozbudowa architektury kosmicznej niezbędnej do przeprowadzania skomplikowanych misji w przestrzeni cis-lunar (najbliższe otoczenie Księżyca). Docelowo prace naukowe mają doprowadzić do lotu na planetę Mars. Ponadto NASA ma nadzieję na włączenie modułów i części opracowanych w ramach projektu NextSTEP elementów do programu Deep Space Gateway i Deep Space Transport.

Wsparcie Thales Alenia Space w NextSTEP koncentruje się głównie na zdefiniowaniu kluczowego elementu infrastruktury do eksploracji cis-lunar, takich jak: modułu mieszkalnego oraz innych elementów składowych, jak potencjalna śluza. Dzięki doświadczeniu zdobytemu przy opracowaniu modułów ciśnieniowych na międzynarodowej stacji kosmicznej (ISS), Thales Alenia Space udostępni amerykańskim partnerom niezbędną wiedzę i wyniki prac naukowych. TAS wniesie do projektu rozwiązania nowej generacji do modułów eksploracji. Wsparcie w szczególności będzie obejmować ogólną konfigurację modułów, budowę układu i struktury, ochronę przed mikrometeroidami i promieniowaniem, kontrolę termiczną oraz wiele innych systemów (w tym możliwości produkcyjnych i integracyjnych) niezbędnych do dalszej eskploracji przestrzeni kosmicznej.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!