Toyota zaangażuje się w prace nad łazikami księżycowymi

6 marca 2019, 16:16
Yutu
Chiński łazik księżycowy Yutu. Fot. CASC/Ministerstwo Obrony ChRL

Koncern Toyota Motor będzie współpracować z japońską agencją kosmiczną JAXA przy budowie łazików księżycowych - podała w środę 6 marca agencja Kyodo w oparciu o źrodła związane ze sprawą. Oficjalne ogłoszenie porozumienia ma nastąpić wkrótce.

Według informatorów Kyodo producent samochodów i agencja kosmiczna zamierzają ujawnić wspólny projekt budowy łazików do eksploracji Księżyca podczas przyszłotygodniowej konferencji w Tokio z udziałem wiceprezesa wykonawczego Toyoty Shigekiego Terashiego oraz astronauty i wiceprezesa JAXA Koichiego Wakaty.

W lutym japońska agencja kosmiczna zdołała przeprowadzić krótkotrwałe lądowanie sondy Hayabusa 2 na powierzchni asteroidy Ryugu w celu pobrania próbek. Program badania asteroid ma dostarczyć informacji na temat procesu powstawania Układu Słonecznego, a nawet rzucić nowe światło na temat powstania życia na Ziemi. JAXA planuje również posłanie łazika na Księżyc.

Agencja Kyodo przypomniała, że Toyota rozszerza zakres swojej działalności w związku z planami przekształcenia się w firmę dostarczającą usługi mobilności. To element szerszego trendu w branży motoryzacyjnej związanego ze zwrotem ku pojazdom przyszłości, m.in. samochodom autonomicznym.

PAP - mini

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
horacy33
poniedziałek, 11 marca 2019, 00:33

Przy takiej sprzedaży aut i technologiach jakich tworzą jak w mirai nic dziwnego że poszerzają swoje pole działania.

Stefan
czwartek, 7 marca 2019, 12:46

toyota zawsze idzie w kierunku nowych technologii i na bank księżycowe pomysły wykorzysta w ziemskich pojazdach.

Tweets Space24