Reklama

SATELITY

USA: zlikwidowanie cyfrowego podziału społeczeństwa celem prezesa Federalnej Komisji Łączności

Fot. Ajit Pai/Twitter (@AjitPaiFCC)
Fot. Ajit Pai/Twitter (@AjitPaiFCC)

Nowym prezesem Federalnej Komisji Łączności (Federal Communications Commission – FCC) prezydent Trump mianował 44-letniego Ajita Paia. Podkreślał on wielokrotnie, że niezwykle ważne jest zlikwidowanie cyfrowego podziału amerykańskiego społeczeństwa – to jest zapewnienie dostępu do szybkiego internetu wszystkim obywatelom, niezależnie od ich religii, rasy czy poziomu zamożności.

Nowym prezesem Federalnej Komisji Łączności (Federal Communications Commission – FCC) prezydent Trump mianował 44-letniego Ajita Paia. Pai już w grudniu zeszłego roku deklarował gorące poparcie dla działań FCC zmierzających do usunięcia biurokratycznych, proceduralnych i prawnych przeszkód dla przedsiębiorców chcących uzyskać w USA licencje na nowe typy systemów satelitarnych. Taka polityka sprawi, że amerykańskie firmy z sektora kosmicznego nie będą szukały bardziej przyjaznego środowiska do rozwoju własnych satelitów poza granicami kraju. Pai przychyla się także do postulatu Satellite Industry Association, żeby operator mógł bez przeszkód zwiększać liczbę satelitów utrzymywanych na orbicie w ramach otrzymanej już licencji, bez konieczność ubiegania się za każdym razem o pozwolenie.

Ajit_Pai
Ajit Pai składa przysięgę jako nowy szef Federalnej Komisji Łączności. Fot. FCC via flickr.com

Nowy prezes FCC podkreślał też wielokrotnie, że niezwykle ważne jest zlikwidowanie cyfrowego podziału amerykańskiego społeczeństwa – to jest zapewnienie dostępu do szybkiego internetu wszystkim obywatelom, niezależnie od ich religii, rasy czy poziomu zamożności. Jednocześnie amerykańscy producenci satelitów z zaciekawieniem oczekują jakie stanowisko zajmie Ajit Pai jeśli chodzi o podział dostępnych częstotliwości dla dostawców usług komunikacji moblinej 5G. Jego poprzednik, Tom Wheeler, zganił w zeszłym roku firmy z sektora kosmicznego za niechęć do podzielenia się częstotliwościami w paśmie Ka z podmiotami oferującymi naziemne usługi wykorzystujące 5G.

Czytaj też: Elon Musk podwoi liczbę satelitów. "Internet dla każdego mieszkańca Ziemi"

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!