Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Wojsko szuka wzmocnionych GPS-ów

Odbiorniki GPS proponowane przez polską firmę Hertz Systems – fot. M.Dura
Odbiorniki GPS proponowane przez polską firmę Hertz Systems – fot. M.Dura

Inspektorat Uzbrojenia ogłosił przetarg na dostawę 1244 kompletów wojskowego odbiornika GPS z modułem SASM (Selective Availability Anti-Spoofing Module) w wersji platformowej.

Dostawa ma zostać zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od czasu podpisania umowy do 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Zegrzu. Podstawowe zamówienie zakłada przekazanie 760 kompletów wojskowych odbiorników GPS z opcją jego rozszerzenia o dalsze 484 komplety.

O wyborze dostawcy ma decydować cena (z wagą 70%), gwarancja (z wagą 20%) i termin realizacji (z wagą 10%). Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mogą być składane do 8 czerwca 2016 r.

Faworytem w postępowaniu jest spółka Hertz Systems, która już wcześniej dostarczała polskim Siłom Zbrojnym odbiorniki GPS, zarówno osobiste jak i w wersji pokładowej. Ostatnim rozwiązaniem tej spółki jest prezentowanym m.in. w czasie MSPO 2015 w Kielcach zestaw typu HGPST T-FTS wyposażony w moduł SAASM i interfejs Ethernet. Odbiornik ten posiada wbudowany moduł wzorca częstotliwości (10 MHz) i czasu (1PPS) dyscyplinowany systemem GPS lub UTC, dzięki czemu może być wykorzystywany na platformie również do synchronizowania urządzeń pracujących w infrastrukturze sieciowej.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!