Reklama

SATELITY

Współpraca DigitalGlobe i Orbital Insight. Dane satelitarne i zaawansowana analityka

Zdjęcie parkingów sklepów detalicznych. Fot. DigitalGlobe
Zdjęcie parkingów sklepów detalicznych. Fot. DigitalGlobe

Firma DigitalGlobe ogłosiła podpisanie wieloletniej umowy z Orbital Insight, celem poszerzenia istniejącego partnerstwa w zakresie przetwarzania danych i opracować rozwiązania analityczne do stosowania w skali globalnej.

Specjalizujący się w dziedzinie analiz geoprzestrzennych Orbital Insight będzie działał w skali petabajtowej jako partner platformy DigitalGlobe Geospatial Big Data (GBDX). Dzięki szerszemu dostępowi do dużego archiwum zobrazowań DigitalGlobe, przedsiębiortswo Orbital Insight jeszcze bardziej udoskonali swoje zdolności analityczne w takich dziedzinach jak na przykład szacowanie zbiorów rolnych, dokładne prognozy sprzedaży detalicznej, ocena statusu społecznego i ekonomicznego dużych regionów oraz monitorowanie globalnych rynków energii i zasobów naturalnych. Pozyskiwane tą drogą informacje dadzą firmom i rządom pewność w podejmowaniu decyzji.

To rozszerzone partnerstwo pozwala nam dostarczać bardziej wszechstronną i wyrafinowaną wiedzę naszym klientom we wszystkich branżach. Korzystanie z platformy GBDX DigitalGlobe poprawi zarówno rozdzielczość, jak i zasięg geograficzny analizowanych i interpretowanych danych. Daje to naszym klientom większą precyzję przy podejmowaniu decyzji biznesowych i politycznych.

dr James Crawford, założyciel i dyrektor generalny Orbital Insight

"Orbital Insight tworzy cenne komercyjne rozwiązania, łącząc ich światowej klasy algorytmy i dane naukowe z potęgą GBDX i 17-letniej biblioteki obrazów poklatkowych DigitalGlobe. Wspólnie pomożemy klientom zrozumieć trendy i wzorce dotyczące ich branż, które można dostrzec tylko dzięki interpretacji ogromnych ilości danych geoprzestrzennych z całego świata" - dodał Dan Jablonsky, prezes DigitalGlobe.

Czytaj też: Hardware dla przyszłych satelitów EO operatora DigitalGlobe dostarczy Raytheon

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!