Reklama

Technologie wojskowe

Polski okręt desantowy oczekuje na naprawę terminala satelitarnego

Autor. US Navy/Mate 2nd Class George Sisting

Jeden z okrętów transportowo-minowych może mieć serwisowany zestaw łączności satelitarnej. Komenda Portu Wojennego Świnoujście pytała o cenę usługi montażu i naprawy terminala satelitarnego na ORP Poznań.

Reklama

Komenda Portu Wojennego Świnoujście zapraszała do składania ofert szacunkowych odnośnie przeprowadzenia naprawy i montażu zestawu satelitarnego Ocean TRx4 V-Sat na okręcie ORP Poznań (824). Termin składania ofert upłynął 21 października, zaś po ewentualnym przyznaniu zamówienia czas na realizację zamówienia wynosiłby 20 dni kalendarzowych (licząc od momentu podpisania umowy), lecz ma to nastąpić nie później niż do 30 listopada br.

Reklama

Jak się dowiadujemy z ogłoszenia, firma, jaka ma przeprowadzić określone w ogłoszeniu czynności (czyli naprawę zestawu i ponowne jego włączenie do sieci TDMA oraz przywrócenie do pełnej sprawności) powinna posiadać certyfikaty wydane przez ND SATCOM: Satellite communication fundamentals (VSAT), Expert SKYWAN 7000 station commissioner network operator, Expert SKYWAN 7000 network operator.

Czytaj też

Przechodząc dalej, wykaz prac zakłada realizację czynności naprawcze dwóch anten AL-7103 terminala satelitarnego, włączając m.in. demontaż kopuły anteny, oględziny mechanizmu sterującego, demontaż uszkodzonych elementów. Następnie ma zostać zamontowany zestaw satelitarny, w którego skład wchodzą elementy tj. szafa rack, modemy, routery, terminal satelitarny Ocean TRx4-NVY-001. który będzie połączony z antenami VSAT i urządzeniem szyfrującym.

Reklama

Jak czytamy na stronie firmy Thesta, sprzedającej morskie terminale satelitarne firmy Orbit, OceanTRx 4 oferuje rozbudowaną konfigurację i działanie w wielu pasmach, w tym X, Ku, Ka i szerokopasmowym Ka. Jest opisywany jako urządzenie działające w każdych warunkach morskich i są wykorzystywane przez marynarki wojenne z różnych państw świata i nie tylko (także w segmencie cywilnym). Terminale OceanTRx4 są certyfikowane do współpracy z segmentem kosmicznym sojuszniczego systemu łączności satelitarnej SKYNET i zapewniają łączność w ramach misji NATO. Jest zgodny ze standardami Mil-STD188-164C, ANATEL, IntelSat, EutelSat, ETSI, FCC, ITU.

Źródło: KPW Świnoujście/Thesta/Orbit

Czytaj też

Reklama

Komentarze (1)

  1. login

    znam 2 zagraniczne firmy co świadczą tego typu usługi podesłać wizytówki ?

Reklama

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!