Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Kosmiczne wyzwanie w Rzeszowie. Zbliża się Podkarpackie Space Day 2022

Autor. Podkarpackie Centrum Innowacji

26 maja (czwartek), w budynku Podkarpackiego Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza 4 w Rzeszowie odbędzie się pierwszy Podkarpackie - Space Day. Organizatorzy zapewniają, że uczestnicy będą mieli dostęp do praktycznych warsztatów i wykładów.

Reklama

Od 25 lat, z inicjatywy Lockheed Martin Corporation i NASA, obchodzony jest Światowy Dzień Kosmosu. Jest to okazja do tego, aby docenić oraz lepiej poznać dotychczasowe odkrycia związane z kosmosem i zainspirować uczniów, studentów i naukowców do dalszych działań. Podkarpackie – Space Day organizowane przez Podkarpackie Centrum Innowacji (PCI) jest wydarzeniem na szczeblu regionalnym, organizowanym w ramach Światowego Dnia Kosmosu. Jest to dzień informacyjno-promocyjny projektu PCI Space Exploration, którego celem jest wszechstronne wsparcie potencjału rozwojowego uczniów i studentów realizujących autorskie projekty i prototypy rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki na Podkarpaciu.

Reklama
Podkarpackie - Space Day to dzień pełen inspiracji związanych z eksploracją przestrzeni kosmicznej. Będziemy rozmawiać i poznawać aktualne trendy w sektorze lotniczo-kosmicznym, poznamy lepiej projekty rozwijane na Podkarpaciu. To wydarzenie jest dobrym punktem na podsumowanie dotychczasowych efektów realizacji projektu PCI Space Exploration, ale jest też punktem rozmowy o tym jakie projekty chcemy rozwijać razem na Podkarpaciu, w PCI ProtoLab.
Marcin Rudnicki, Business Developer ProtoCreativeLabs: Space Exploration.
Reklama

Jak informuje organizator, Podkarpackie – Space Day to wydarzenie dla każdego młodego mieszkańca Podkarpacia, który chce lepiej poznać zagadnienia eksploracji przestrzeni kosmicznej od strony prawnej, technologicznej i nie tylko. Wśród gości zaproszonych do udziału znaleźli się m.in. przedstawiciele Polskiej Agencji Kosmicznej, Lockheed Martin Corporation i Klastra Technologii Kosmicznych jako eksperci tematyczni i mentorzy branżowi, pierwszego wydarzenia tego typu na Podkarpaciu.

Czytaj też

Podkarpackie - Space Day będzie wydarzeniem pełnym dyskusji panelowych z udziałem ekspertów branżowych poświęconych aktualnym i przyszły trendom w sektorze lotniczo-kosmicznym. To również dzień interaktywnych warsztatów, które są dobrą okazja dla zespołów szkolnych i studenckich, aby zaprezentować wypracowane rozwiązania o tematyce kosmicznej.

Owo wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej, Jego Magnificencji Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Partnerami Merytorycznymi wydarzenia są Lockheed Martin Corporation oraz PZL Mielec. Współorganizatorami wydarzenia jest ELSA Rzeszów i zespół Supercluster.

Czytaj też

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. Wszelkie informacje oraz link do rejestracji znajdują się na stronie .

Źródłó: Podkarpackie Centrum Innowacji

Reklama

Komentarze

    Reklama