Reklama

NAUKA I EDUKACJA

NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023: Znamy już kosmiczne wyzwania!

Autor. Podkarpackie Centrum Innowacji

Jesteśmy podekscytowani zapraszając na trzecią już edycję NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023! To wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 7-8 października w siedzibie Polskiego Centrum Innowacji w Rzeszowie (PCI), przynosi okazję do eksploracji kosmicznych tajemnic i stworzenia przyszłości razem z NASA. Tym bardziej, że znamy już wyzwania, z którymi zmierzą się uczestnicy!

Reklama

W tym roku NASA postawiła przed uczestnikami wiele niezwykłych wyzwań kreatywnych, artystycznych, gamingowych, wykorzystujących sztuczną inteligencję, multimedialnych, a także związanych z ekologią.

Reklama
Autor. Podkarpackie Centrum Innowacji
Reklama

Jednym z nich jest stworzenie krótkiego filmu, który pokaże, jak rozwój misji kosmicznej Artemis II wpływa na Ciebie i Twoją społeczność. Innym wcielenie się w Jamesa Camerona czy George'a Lucasa i zaprojektowanie własnego świata nadającego się do zamieszkania. 

Czytaj też

Kolejnym fascynującym wyzwaniem jest "Stwórz dzieło sztuki SARt". Tutaj nauka spotyka się z twoją kreatywnością – zadanie polega na stworzeniu grafiki opartej na danych radaru z syntetyczną aperturą (SAR), które pomagają badaczom analizować Ziemię. Możesz stworzyć obraz, wideo, czy nawet model 3D. Możesz też wcielić się w Biuro Turystyki między Planetarnej  – wybór należy do Ciebie.

Autor. Podkarpackie Centrum Innowacji

Dla kogo to wydarzenie?

To wydarzenie jest dla Ciebie! Nie musisz być kosmicznym ekspertem ani profesjonalnym programistą. – Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów i studentów z Podkarpacia. Niezależnie od tego, czy jesteś informatykiem, inżynierem, humanistą, artystą, marketingowcem, czy pracujesz sam czy w zespole – dostaniesz od nas pełne wsparcie – mówi Kacper Moczarny, Local Lead NASA Space Apps Challenge Rzeszów.

Innowacyjne rozwiązania opracowane przez zespoły z Podkarpacia wytypowane przez jury zespoły będą miały możliwość powalczyć o 40 tys. zł podczas wydarzenia oraz trzy globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA. Rok temu kosmiczny hackathon cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a projekt laureatów został wyróżniony globalnie przez NASA.

Dołącz do nas i zostań częścią tego niezwykłego wydarzenia. Zacznij swoją kosmiczną przygodę już teraz!

Więcej informacji i rejestracja na stronie internetowej .

Źródło: Podkarpackie Centrum Innowacji

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!