Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Porozumienie POLSA z Lotniczą Akademią Wojskową

Prezes POLSA prof. Grzegorz Wrochna oraz Rektor – Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej – gen. bryg. pil. dr. inż. Krzysztof Cur podpisali porozumienie o  współpracy.
Prezes POLSA prof. Grzegorz Wrochna oraz Rektor – Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej – gen. bryg. pil. dr. inż. Krzysztof Cur podpisali porozumienie o współpracy.
Autor. Polska Agencja Kosmiczna

17 marca 2023 w Dęblinie Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) prof. Grzegorz Wrochna oraz Rektor – Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej – gen. bryg. pil. dr. inż. Krzysztof Cur podpisali porozumienie o współpracy. Strony postanowiły współpracować w pozyskiwaniu studentów do sektora lotniczo-kosmicznego i ułatwianiu im zawodowego startu oraz promowaniu działań Uczelni i POLSA.

Reklama

W komunikacie Polskiej Agencji Kosmicznej czytamy, że w ramach porozumienia partnerzy będą m.in. organizować praktyki i staże. Jak podkreślił prof. Grzegorz Wrochna, wielu młodych ludzi marzy o lataniu w powietrzu, a niektórzy nawet o lotach w kosmos. Dodał, że takie marzenia można też realizować budując statki powietrzne i kosmiczne i właśnie porozumienie LAW i POLSA ma ułatwić realizację tych marzeń.

Reklama
Przyszli pracownicy branży kosmicznej mogą wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą na Uczelni dołączając do zespołów projektowych a w przyszłości tworząc własne przełomowe rozwiązania. POLSA daje możliwości poznania środowiska, nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń, które w złożonych, interdyscyplinarnych projektach na potrzeby misji kosmicznych są kluczowe.
prof. Grzegorz Wrochna, prezes POLSA
Reklama
Autor. Polska Agencja Kosmiczna
Autor. Polska Agencja Kosmiczna

Lotnicza Akademia Wojskowa poprzez kanały informacyjne Biura Karier będzie udostępniała wśród studentów i absolwentów Uczelni przekazywane przez Polską Agencję Kosmiczną informacje na temat aktualnych ofert praktyk, staży i pracy. Agencja zaś, w ramach aktualnych możliwości, zapewni warunki niezbędne do przeprowadzenia praktyk studenckich.

Czytaj też

POLSA będzie także współpracowała z LAW w ramach przedsięwzięć skierowanych do studentów, w tym min. spotkań, seminariów, wykładów otwartych oraz innych wydarzeń naukowych, badawczo-rozwojowych i edukacyjnych. Strony deklarują również wzajemne wsparcie przy opracowywaniu koncepcji i zgłaszaniu propozycji wspólnych projektów w konkursach krajowych i międzynarodowych.

Dęblińska “Szkoła Orląt” jest uczelnią kształcącą kandydatów na żołnierzy zawodowych w Siłach Zbrojnych RP oraz studentów cywilnych w trudnej, ale i satysfakcjonującej dziedzinie jaką jest lotnictwo. Wyróżniamy się bogatą historią, z której od prawie stu lat czerpiemy dumę i pewność, że wysiłek nasz i naszych poprzedników służy dobru Ojczyzny. Lotnictwo jest bardzo wymagające, czasem bezwzględne, dlatego zależy nam na rozwoju kadr, laboratoriów, by nasze szkolenie było przeprowadzane z użyciem najlepszych narzędzi i zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Partnerzy tacy jak POLSA są gwarantem rzetelnej i kompleksowej współpracy naukowo – badawczej.
gen. bryg. pil. dr. inż. Krzysztof Cur, Rektor – Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej
Autor. Polska Agencja Kosmiczna
Autor. Lotnicza Akademia Wojskowa

Przypomnijmy, że POLSA współpracuje z międzynarodowymi agencjami oraz administracją państwową w  zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej. Odpowiada za promocję polskiego sektora kosmicznego w kraju i za granicą. POLSA prowadzi również działania związane z  informacją i edukacją nt. wykorzystania technologii satelitarnych (m.in. nawigacji, obserwacji i komunikacji) w gospodarce, administracji i w życiu codziennym.

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna \ Lotnicza Akademia Wojskowa

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!