Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Rozpoczął się World Space Week Wrocław 2021

Ilustracja: World Space Week Wrocław [worldspaceweek.pl]
Ilustracja: World Space Week Wrocław [worldspaceweek.pl]

World Space Week Wrocław 2021 to już piąta edycja organizowanej co roku niekomercyjnej konferencji kosmiczno-astronomicznej. Odbywa się w dniach 6-7 listopada br. w trybie online, pod hasłem przewodnim „Technologie przyszłością naszej planety”.

Tytuł konferencji zwraca uwagę na znaczenie nowatorskich rozwiązań i innowacyjnych technologii w rozwoju i kształtowaniu wpływu ludzkiej działalności na otaczający świat. Jak wskazują organizatorzy, temat jest wart zainteresowania nie tylko w samym aspekcie przedmiotowym (obszaru zastosowań kosmicznych i ekologicznych), ale przede wszystkim w ujęciu dotyczącym powstawania i stosowania przełomowych rozwiązań w Polsce.

World Space Week Wrocław to także tematyka edukacji oraz prezentacji dorobku polskiego sektora kosmicznego. W tym roku szczególną uwagę w tym aspekcie zwrócono na dziedzictwo pozostawione przez Stanisława Lema, obchodzącego setną rocznicę narodzin.

W ciągu dwóch dni konferencji, tj. 6-7.11.2021 r., organizatorzy zapewnili możliwość zdalnego uczestniczenia w sesjach dyskusyjnych i wystąpieniach zaproszonych gości - uznanych popularyzatorów nauki, przedstawicieli instytucji badawczo-rozwojowych w Polsce i na świecie oraz wybitnych specjalistów w zakresie rozmaitych dziedzin nauki i inżynierii. Przewidziano także prezentacje i dyskusje prowadzone przez dziennikarzy popularnonaukowych oraz plebiscyt technologii. Zarejestrowanym użytkownikom umożliwiono aktywny udział w sesjach Q&A, odbywających się po każdej prezentacji oraz w trakcie debat.

Transmisję online z wydarzenia zapewniono na kanale YouTube (dostęp po wcześniejszej rejestracji), kierując przekaz do wszystkich zainteresowanych - szczególnie młodzieży, a także ogółu pasjonatów sektora kosmicznego, astronomii, nowych technologii i zagadnień z obszaru ekologii.

Organizatorami wydarzenia są: stowarzyszenie WroSpace oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Partnerem konferencji jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Patronat honorowy nad World Space Week Wrocław sprawują natomiast: Polska Agencja Kosmiczna, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Prezydent Miasta Wrocławia.

Wydarzenie dofinansowane jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w programie NOWE FIO.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz jego szczegółowym programie - na stronie internetowej World Space Week Wrocław.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!