Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Start z kosmicznym pomysłem za 10 000 euro. Zaproszenie na webinarium

Ilustracja: Krakowski Park Technologiczny [kpt.krakow.pl]
Ilustracja: Krakowski Park Technologiczny [kpt.krakow.pl]

Krakowski Park Technologiczny organizuje webinarium dla osób, które chciałyby zbudować startup bazujący na pomyśle zakładającym wykorzystanie danych satelitarnych. Główny wątek wydarzenia będzie przy tym poświęcony udziałowi w konkursach Copernicus Masters i Galileo Masters.

Spotkanie online skierowane jest do osób zainteresowanych uczestnictwem w konkursach Copernicus Masters i Galileo Masters oraz pozyskaniem 10 000 EUR, a także innego wsparcia na rozwój startupów wykorzystujących dane satelitarne.

Zdalne spotkanie będzie okazją do wysłuchania i zapytania specjalistów, którzy zajmują się zbieżną tematyką, a nierzadko osiągnęli w niej imponujące wyniki. Wśród nich będą:
- Jarosław Chojnacki, Krakowski Park Technologiczny
- Agnieszka Łukaszczyk, Planet
- Marta Krywanis-Brzostowska, European GNSS Agency
- Monika Mayr, AZO – Space of Innovation

Kwestie, jakie mają zostać poruszone w trakcie wydarzenia, będą dotyczyć m.in. możliwości pozyskiwania wsparcia i pieniędzy na kosmiczny start, szans rozwoju pomysłu w ramach programów międzynarodowych Galileo Masters i Copernicus Masters, a także ich procedury zgłoszeniowej.

Start spotkania zapowiedziano na 23 czerwca o godz. 16.00. Uczestniczyć można po rejestracji na podanej strony internetowej.

Webinarium odbywać się będzie w języku angielskim i będzie stanowić część cyklu spotkań w ramach projektu BalticSatApps. Inicjatywa postępuje w Programie Regionu Morza Bałtyckiego INTERREG 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Regionalnego.

Reklama

Komentarze

    Reklama