Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Trzeci CASSINI Hackathon - do wygrania 10 tysięcy złotych

Autor. Krakowski Park Technologiczny

W dniach 12-14 maja w Krakowskim Parku Technologicznym odbędzie się 3rd CASSINI Hackathon, którego celem jest wypracowanie w oparciu o dane satelitarne rozwiązań wspierających ideę zrównoważonej turystyki oraz promowanie odpowiedzialnej eksploracji europejskich walorów przyrody.

Reklama

Jak czytamy z komunikatu udostępnionego przez lokalnego organizatora wydarzenia - Krakowskiego Parku Technologicznego - 3rd CASSINI Hackathon odbędzie się równolegle w dziesięciu europejskich krajach. KPT podało, że najlepszy zespół rywalizujący w Polsce otrzyma nagrodę główną w wysokości 10 tys zł. "Dla wszystkich uczestników będzie to szansa by się spotkać, wspólnie pracować, a przede wszystkim stawić czoła globalnym wyzwaniom i stworzyć nowatorskie rozwiązania wykorzystujące dane satelitarne" - wskazano.

Reklama

Czytaj też

Reklama

W tym roku organizatorzy zdefiniowali trzy główne wyzwania, które mają wspierać odpowiedzialną turystykę oraz tworzyć zrównoważone i przyjazne dla klimatu sposoby podróżowania. Celem obecnej edycji wydarzenia jest wypracowanie inteligentnych rozwiązań wspierających ideę zrównoważonej turystyki oraz promowanie przemyślanej i odpowiedzialnej eksploracji europejskich walorów przyrody. "Każdy uczestnik otrzyma dostęp do europejskich danych kosmicznych, danych satelitarnych programu Copernicus (dane Obserwacji Ziemi), a także usług pozycjonowania i nawigacji Galilego i EGNOS. To właśnie z ich pomocą uczestnicy będą odpowiadać na główne wyzwania 3rd CASSINI Hackathon" - podał KPT.

Sektor kosmiczny coraz częściej dostrzegany jest przez firmy jako istotny dla wielu gałęzi gospodarki. Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych rozwiązań wykorzystujących bezpłatne dane satelitarne programów Copernicus oraz Galileo, które sprawdzają się praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. Teraz, podczas hackathonu chcemy znaleźć inteligentne i innowacyjne rozwiązania wykorzystujące dane satelitarne i nawigację do rozwiązania problemów związanych z turystyką.
Dorota Skotnicka, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego

CASSINI Hackathon to projekt zainicjonowany przez Agencję Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego. Projekt zakłada cykl 6 wydarzeń, które dzięki wykorzystaniu europejskich technologii kosmicznych stawiają czoła globalnym wyzwaniom. Na zgłoszenia do udziału w hackathonie Krakowski Park Technologiczny czeka do 5 maja 2022 r. Rejestrować mogą się całe zespoły, minimum trzyosobowe lub też pojedyncze osoby, które stworzą zespół na miejscu. Jak zapewniają organizatorzy - 3rd CASSINI Hackathon to nie tylko szansa na wypracowanie ciekawego pomysłu biznesowego i rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do nawiązania trwałych znajomości, czy spędzenia czasu w kreatywnym gronie.

Czytaj też

Aby wziąć udział w hackathonie, nie trzeba być specjalistą od danych kosmicznych, trzeba mieć dobry pomysł na rozwiązanie z zakresu turystyki. Szukamy ludzi, którzy mają zdefiniowane problemy współczesnej branży turystycznej i wiedzą, jak można je rozwiązać. Wszystko po to, by zwiedzanie współczesnych miejsc było jeszcze lepiej zorganizowane i dużo bardziej komfortowe dla turystów. Zapraszamy do udziału!
Jarosław Chojnacki, project manager w Krakowskim Parku Technologicznym

Na przełomie kwietnia i maja dla uczestników przewidziane są także spotkania online, które pomogą zidentyfikować problemy branży turystycznej oraz pozwolą poznać sposoby wykorzystania danych satelitarnych.

Więcej szczegółów o 3rd CASSINI Hackathon

Źródło: Krakowski Park Technologiczny

Reklama

Komentarze

    Reklama