Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Ufolog z Meksyku pokazał w parlamencie ciała „obcych”

Screen transmisji live z przesłuchania w Parlamencie Meksyku.
Screen transmisji live z przesłuchania w Parlamencie Meksyku.
Autor. Canal del Congreso México via YouTube

Dziennikarz i ufolog Jaime Maussan zaprezentował w parlamencie Meksyku wysuszone ciała niewielkich istot, które – jak zeznał pod przysięgą – zostały wydobyte w Peru, mają około 1000 lat, nie są ludźmi i „nie stanowią części naszej ziemskiej ewolucji”.

Reklama

Media przypominają, że twierdzenia Maussana nie zostały jak dotąd zweryfikowane, a sam ufolog wiązany był wcześniej z teoriami, które zostały ostatecznie naukowo obalone.

Reklama

„Pokażemy dwie istoty, które zostały wydobyte w Peru w kopalni ziemi okrzemkowej. To wysuszone ciała, znalezione pomiędzy miastami Palpa i Nazca w 2017 roku, które zostały dogłębnie przebadane zarówno przez dziennikarzy śledczych, jak i naukowców" – powiedział Maussan podczas specjalnej sesji meksykańskiego Kongresu poświęconej niewyjaśnionym zjawiskom.

Czytaj też

Następnie zaprezentowano kongresmenom wysuszone ciała, przypominające niewielkie mumie, leżące w przeszklonych drewnianych skrzyniach. Maussan twierdzi, że istotami zajmowali się m.in. badacze z Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku (UNAM). Przy pomocy datowania węglem C-14 ustalili, że ciała mają około 1000 lat – zapewnił. Dodał, że prześwietlenia rentgenowskie wykazały, iż w jednym z ciał znajdują się „jaja".

Reklama

Według ufologa istoty nie zostały wydobyte z rozbitych statków kosmicznych, a prawie jedna trzecia ich DNA jest „nieznana". „Nie są to mumie. To ciała, które są zachowane w całości i nie były przedmiotem manipulacji z zewnątrz. Mają szereg elementów, które czynią je naprawdę niezwykłymi" – powiedział.

Czytaj też

Stacja Sky News przypomina, że Maussan już w 2015 roku twierdził, że mumia znaleziona w pobliżu Nazca w Peru mogła być pochodzenia pozaziemskiego. Te twierdzenia zostały jednak obalone, gdy udowodniono, że były to szczątki dziecka.

Hiszpańskojęzyczna redakcja portalu Wired podkreśla natomiast, że w Peru twierdzenia Maussana i innych ufologów w sprawie takich odkryć były określane jako fałszerstwa, sporządzone z fragmentów prawdziwych mumii ludzkich. W niektórych przypadkach potwierdzały to badania DNA.

W sesji meksykańskiego Kongresu poświęconej niewyjaśnionym fenomenom uczestniczył również m.in. amerykański pilot wojskowy Ryan Graves, który twierdził wcześniej, że podczas misji widział niezidentyfikowane obiekty latające, czyli UFO.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!