Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Wydarzenie COSMODRILL SPACE DAY na AGH

Ilustracja: COSMODRILL via Facebook
Ilustracja: COSMODRILL via Facebook

Dnia 20 marca 2019 r. w Sali U2 Centrum Dydaktyki AGH na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się wydarzenie COSMODRILL SPACE DAYS organizowane przez Koło Naukowe Górnictwa Kosmicznego COSMODRILL przy Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH oraz Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH.

Poruszane będę tematy nie tylko górnictwa kosmicznego, technologii kosmicznych, ale też komercjalizacji badań, pozyskiwania funduszy na projekty kosmiczne dla studentów (i nie tylko) oraz zakładanie start-up. Wstęp wolny i otwarty dla każdego zainteresowanego.

Jak twierdzą organizatorzy „Nie ważne skąd przychodzisz – jesteś mile widziany. Nie musisz być specjalistą, nie musisz jeszcze wierzyć w swoje siły – my Tobie w tym pomożemy. Przekonamy Ciebie, że branża kosmiczna stoi dla Was otworem – wystarczy wejść. Nasi prelegenci przyjeżdżają przede wszystkim dla Was”.

Choć wydarzenie jest organizowane przez koło naukowe COSMODRILL oraz Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH po raz pierwszy już przykuło uwagę niektórych podmiotów polskiego sektora kosmicznego. Wydarzenie swoim patronatem objęła firma SENER oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego. Partnerem wydarzenia został EESTEC AGH Kraków.

Z niektórymi partnerami wciąż toczą się rozmowy i możliwe, że agenda wydarzenia jeszcze bardziej się wzbogaci. „Śledźcie nas na Facebooku – zachęcają organizatorzy wydarzenia”. Dla zainteresowanych udostępniony jest również link do strony koła COSMODRILL na FB.

Źródło: Koło Naukowe Górnictwa Kosmicznego COSMODRILL, AGH

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!