Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Zbliża się II Konferencja Górnictwa Kosmicznego na krakowskiej AGH

Źródło ilustracji: AGH
Źródło ilustracji: AGH

II Konferencja Górnictwa Kosmicznego, która odbędzie się 16 maja 2019 na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, w budynku U2.

Druga Konferencja Górnictwa Kosmicznego w Krakowie jest kontynuacją zeszłorocznej Studenckiej Konferencji Górnictwa Kosmicznego w Krakowie. Jest to wydarzenie poświęcone tematom związanym z górnictwem kosmicznym oraz ich aspektom geologicznym, inżynierią urządzeń, pojazdów i maszyn, a także problemom prawnym i ekonomicznym, które należy rozważyć, aby urzeczywistnić tę dotychczas futurystyczną ideę. Na konferencji znajdzie się wielu specjalistów i pasjonatów związanych z tematyką kosmosu, którzy wypowiedzą się o możliwościach, zagrożeniach i trudnościach przed którymi stoimy w kwestii wydobywania surowców z przestrzeni kosmicznej.

Jest to mega ciekawe wydarzenie w przygotowanie, którego zaangażowanych było wiele osób, 4 wydziały AGH, kilka kół naukowych. Już pierwsza edycja, choć była organizowana skromnie, spotkała się nie tylko z ciepłym przyjęciem w środowisku kosmicznym, ale także wzbudziła duże zainteresowanie mediów. W tym roku wydarzenie, dzięki pracy naszej i wielu studentów z pasją, zostało wyniesione na znacznie, znacznie wyższy poziom i zapowiada się bardzo ciekawie. A to dopiero początek i kolejne edycje będą jeszcze lepsze.

dr inż. Adam Jan Zwierzyński, AGH

Konferencja jest podzielona na trzy sekcje:

  • Inżynierii Mechanicznej – skupioną na wyzwaniach technologicznych, konstrukcyjnych i materiałowych, jakie stawia górnictwo kosmiczne przed urządzeniami wykorzystywanymi do transportu i eksploracji kosmosu,
  • Górniczo-Geologiczną – która uwzględnia geologiczne aspekty eksploatacji surowców pozaziemskich oraz analizę potencjalnych miejsc i kosztów ich wydobycia,
  • Prawa i Ekonomii – dedykowaną analizie ekonomicznych aspektów wykorzystania górnictwa kosmicznego, międzynarodowym regulacjom dotyczącym pozyskiwania i eksploatacji zasobów poza ziemią oraz wpływie jaki może to wywrzeć na globalną gospodarkę.

Konferencja Odbędzie się w Centrum Dydaktyki AGH, pawilon U2, ul. Reymonta 7, Kraków.

Więcej szczegółów oraz link do rejestracji można znaleźć pod tym adresem.

Źródło: kgk.agh.edu.pl 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!