Reklama

Komunikacja

Nowy kontrakt na obsługę dostępu do mediów na terenie Rosji

Ilustracja: Orbital Sciences
Ilustracja: Orbital Sciences

Firma Orion Express przedłużyła kontrakt z Intelsat na obsługę satelitarnego dostępu do mediów elektronicznych na obszarze Federacji Rosyjskiej. Do tego celu będą wykorzystywane satelity Intelsat 15 oraz Horizons 2.

Orion Express jest jednym z największych dostawców telewizji w Rosji. Działa w segmencie usług Direct-to-Home (DTH), obsługuje operatorów sieci kablowych oraz użytkowników internetowej telewizji Internet Protocol TV (IPTV).

Do transmitowania swoich usług Orion wykorzystuje liczne transpondery sygnału w paśmie Ku, obecne na należących do Intelsatu urządzeniach Intelsat 15 i Horizons 2. Oba instrumenty działają na orbicie geostacjonarnej w pobliżu 85. stopnia długości geograficznej wschodniej.

Nowe porozumienie zakłada wykorzystanie przez Orion Express satelity Intelsat 15 jeszcze przez wiele lat nadchodzącej dekady XXI wieku. Więzi między oboma podmiotami zostały przy tym wzmocnione, gdyż władze Oriona przeniosły do Intelsatu część usług, z których dotychczas korzystały u innego operatora.

Czytaj też: Intelsat chce połączyć się z OneWeb

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!