Reklama

Komunikacja

FCC zezwala O3b Limited na wyniesienie w kosmos nowych satelitów

Ilustracja: Thales Alenia Space
Ilustracja: Thales Alenia Space

Federalna Komisja Łączności USA (FCC) w swoim opublikowanym w dniu 8 czerwca komunikacie poinformowała, że przychyliła się do wniosku O3b Limited w przedmiocie zmiany udzielonej temu przedsiębiorstwu licencji godząc się na zwiększenie liczby satelitów obsługiwanej przez nie konstelacji.

Firma O3b Limited, prowadząca działalność kosmiczną pod nadzorem organów Wielkiej Brytanii, uzyskała pierwotnie dostęp do rynku Stanów Zjednoczonych poprzez wykorzystanie stacji naziemnych transmitujących i odbierających sygnał od ośmiu satelitów komunikacyjnych zlokalizowanych na średniej orbicie okołoziemskiej. O3b Limited zwróciło się do FCC z wnioskiem o zmianę udzielonej licencji m.in. poprzez zwiększenie liczby operowanych przez nią stellitów.

Opublikowane przez FCC zmienione warunki zezwolenia pozwalają O3b na dodanie do stworzonej przez nią konstelacji 4 nowych satelitów, które mają zostać uruchomione już w przyszłym roku. Ponadto zezwolenie umożliwia nawet potrojenie liczby satelitów O3b, z których 7 znajduje się w budowie, a ich uruchomienie jest zaplanowane na rok 2021.

To ważne zezwolenie FCC zapewnia środki do rozwoju i skalowania naszej sieci, łączenia globu i dostarczania światowej klasy rozwiązań naszym klientom na całym świecie. Dzięki siedmiu satelitom O3b mPOWER zapewnimy zmianę paradygmatu wydajności i przepustowości usług. Zezwolenie FCC zapewnia platformę do wykładniczego skalowania sieci w odpowiedzi na rosnący popyt na globalną łączność danych.

Steve Collar, prezes i dyrektor generalny SES
Reklama

Komentarze

    Reklama