Reklama

Obserwacja Ziemi

Airbus i Ursa kontynuują współpracę w dziedzinie satelitarnego obrazowania radarowego

Przykładowy obraz z satelity SAR spółki Airbus –  obiekt na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Fot. Airbus
Przykładowy obraz z satelity SAR spółki Airbus – obiekt na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Fot. Airbus

Spółka Airbus Defence and Space będzie kontynuować udostępnianie danych ze swoich satelitów radarowych spółce Ursa Space Systems (dalej: Ursa), firmie analitycznej z sektora data fusion, z którą Airbus współpracuje od 2015 r.

Obie firmy podpisały niedawno nową, czteroletnią umowę, zgodnie z którą Ursa ma analizować i scalać dane pochodzące z satelitów radarowych z danymi z innych źródeł w celu dostarczania swoim klientom z branży energetycznej i finansowej obiektywnych i rzetelnych informacji o monitorowanych obiektach oraz indywidualnie dostosowanych do ich potrzeb usług monitoringu, które spółka ta świadczy w ramach swojej oferty komercyjnych usług Business Intelligence firmom z każdego segmentu łańcucha dostaw ropy naftowej.

Flagowy produkt spółki Ursa, usługa Global Oil Storage Monitoring, to źródło danych i analiz dotyczących położonych w ponad 150 miejscach na całym świecie obiektów mieszczących łącznie 3,6 mld baryłek ropy. Pochodzące z niego informacje pozwalają klientom spółki Ursa – podmiotom branży energetycznej i finansowej – podejmować lepiej ugruntowane decyzje handlowe. Posługując się danymi z satelitów radarowych, Ursa jest w stanie dostarczać im tej wiedzy w sposób spójny, szybko i niezawodnie.

„Współpracujemy już od roku 2015. Oferowane przez nas wysokiej jakości satelitarne obrazy radarowe, nasza niezawodność i krótkie czasy rewizyty naszych satelitów doskonale odpowiadają rozległym potrzebom spółki Ursa w zakresie zaawansowanego monitoringu”, powiedział François Lombard, szef pionu Intelligence Business w spółce Airbus Defence and Space.

„Długotrwała współpraca z koncernem Airbus odegrała kluczową rolę w ostatnich latach rozwoju naszej firmy. Możliwość korzystania z jego zasobów w ramach sieci satelitów radarowych udostępnianych nam przez naszych partnerów pozwala nam oferować komercyjnym odbiorcom naszych usług oczekiwany przez nich poziom niezawodności i poprawności danych” wyjaśnia Derek Edinger, współzałożyciel spółki Ursa i jej wiceprezes ds. produktów i współpracy.

Źródło: Airbus

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!