Konstelacja satelitów obserwacyjnych ICEYE będzie powstawać ze znacznym polskim udziałem [Space24 TV]

7 marca 2019, 13:50

"W naszych planach jest, aby konstelacja ta powstawała w dużej mierze w Polsce, przy udziale polskich podmiotów przemysłu kosmicznego. (...) W tym roku mamy już zakontraktowane pięć startów” – zdradza Space24.pl Witold Witkowicz, dyrektor zarządzający ICEYE Polska Sp. z o.o. Wywiad został nagrany na gali wręczenia podmiotom z sektora kosmicznego nagród Agencji Rozwoju Przemysłu "Konstelacje 2018". Firma ICEYE Polska została uhonorowana w kategorii "Zagraniczny sukces".

Zagraniczny sukces, bo w takiej kategorii otrzymaliśmy nagrodę "Konstelacje 2018", jest związany z planami strategicznymi firmy ICEYE, które zakładają, że już wkrótce będziemy mieć największą na świecie konstelację satelitów wyposażonych w radar syntetycznej apertury. Jesteśmy na najlepszej drodze, żeby ten cel zrealizować.

Witold Witkowicz, dyrektor zarządzający ICEYE Polska Sp. z o.o.

Nasze możliwości, nasze zdolności operacyjne są unikalne w skali światowej. Konstelacji optycznych jest całkiem sporo. Dane te są bardzo dostępne, natomiast dostępność danych radarowych o tej rozdzielczości, tej jakości, jaką my dysponujemy, jest znacznie trudniejszą sprawą. Dlatego mamy sporo klientów i spodziewamy się, że będzie ich znacznie więcej.

Witold Witkowicz, dyrektor zarządzający ICEYE Polska Sp. z o.o.
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Grizzly
piątek, 8 marca 2019, 09:47

Nie no chyba nie tylko Finowie skoro założyciel Iceye to Rafał Modrzewski - raczej Polak, więc w Iceye musi być polski kapitał...to jest wyjątkowa sprawa w tym sektorze.

Wojciech
czwartek, 7 marca 2019, 20:25

No i super. ICEYE to Finowie więc jest szansa na niezależność od Izraelskich i Amerykańskich ośrodków decyzyjnych.

eflyy
czwartek, 7 marca 2019, 15:36

Najwyższy czas by nasze wojsko posiadało własne satelity obserwacyjne i koumunikacyjne!

Tweets Space24