Reklama

Polska

PAK zorganizuje warsztaty informacyjne w zakresie technologii satelitarnych dla bezpieczeństwa państwa

Ilustracja: CNES
Ilustracja: CNES

W związku ze zgłaszanymi potrzebami środowiska naukowo-przemysłowego w sprawie organizacji platformy informacyjnej dla podmiotów sektora obronnego, w tym przede wszystkim Ministerstwa Obrony Narodowej i Sił Zbrojnych RP, w zakresie  kompetencji, produktów, programów i możliwości podmiotów przemysłowych i naukowych  w obszarze technologii satelitarnych, które mogą być wykorzystane do celów obronności i bezpieczeństwa, Polska Agencja Kosmiczna zorganizuje cykl warsztatów prezentujących potencjał krajowego sektora kosmicznego i proponowane rozwiązania w zakresie budowy narodowych zdolności w obszarze wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

Warsztaty będą się odbywały w warszawskim biurze PAK przy ul. Powsińskiej 69/71. Pierwsze spotkanie ma mieć miejsce na początku czerwca 2019 r., kolejne zorganizowane zostaną w odstępach dwu- lub trzytygodniowych. Ich liczba uzależniona będzie od potrzeb zainteresowanych  podmiotów.

Instytucje, które chciałyby w ramach szkoleń zaprezentować swoje możliwości, agencja zaprasza do zgłaszania propozycji wystąpień wraz z tytułem prezentacji.

Dopuszcza się prezentację projektów przez konsorcja, również z udziałem podmiotów zagranicznych. Możliwa jest realizacja wystąpień w języku angielskim.

Kolejność prezentacji uzależniona będzie od kolejności zgłoszeń.

Więcej szczegółów, w tym informacje na temat zgłoszeń oraz dane kontaktowe do osoby odpowiedzialnej za projekt, można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Agencji Kosmicznej.

Źródło: PAK

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!