Reklama

Świat

Roskosmos obchodzi sankcje za pośrednictwem Gazprombanku

Fot. Roskosmos\Flickr

Rosyjska Agencja Kosmiczna obchodzi nałożone na nią sankcje przy pomocy Gazprombanku, którego międzynarodowe restrykcje dotknęły w niewielkim stopniu - poinformował w czwartek w komunikatorze Telegram ukraiński wywiad wojskowy (HUR).

Główny Zarząd Wywiadowczy Ministerstwa Obrony Ukrainy oświadcza, że Roskosmos aktywuje płatności za pośrednictwem Gazprombanku. Do tej pory prywatny, rosyjski bank nie za bardzo ucierpiał z powodu międzynarodowych sankcji jakie zostały na niego nałozone w związku z trwającą agresją militarną prowadzoną przez Rosję na Ukrainie.

Czytaj też

Jak czytamy we wpisie ukraińskiego wywiadu wojskowego, "Pewne ograniczenia w tym zakresie zostały ogłoszone dopiero 8 maja, ale będą one dotyczyć konkretnie szefów instytucji. Tak więc Roskosmos i inne rosyjskie monopole zwiększą płatności międzynarodowe, wykorzystując jego (Gazprombanku) nietykalność".

Czytaj też

Z ustaleń tajnej służby wynika, że, dążąc do ograniczenia wpływu sankcji, Roskosmos przygotował także odpowiednie wytyczne dot. rozliczeń dla podległych sobie spółek. Zaleca on m.in. ograniczenie rozliczeń w walutach obcych i przechodzenie na płatności w rublach w zawartych już kontraktach; wycofanie obcych walut z rachunków w bankach, na które nałożono sankcje; otwieranie kont w niepodlegających pod sankcje filiach banków zagranicznych lub instytucji rosyjskich.

Źródło:PAP

Komentarze