Reklama

Świat

Roskosmos obchodzi sankcje za pośrednictwem Gazprombanku

Autor. Roskosmos\Flickr

Rosyjska Agencja Kosmiczna obchodzi nałożone na nią sankcje przy pomocy Gazprombanku, którego międzynarodowe restrykcje dotknęły w niewielkim stopniu - poinformował w czwartek w komunikatorze Telegram ukraiński wywiad wojskowy (HUR).

Reklama

Główny Zarząd Wywiadowczy Ministerstwa Obrony Ukrainy oświadcza, że Roskosmos aktywuje płatności za pośrednictwem Gazprombanku. Do tej pory prywatny, rosyjski bank nie za bardzo ucierpiał z powodu międzynarodowych sankcji jakie zostały na niego nałozone w związku z trwającą agresją militarną prowadzoną przez Rosję na Ukrainie.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak czytamy we wpisie ukraińskiego wywiadu wojskowego, "Pewne ograniczenia w tym zakresie zostały ogłoszone dopiero 8 maja, ale będą one dotyczyć konkretnie szefów instytucji. Tak więc Roskosmos i inne rosyjskie monopole zwiększą płatności międzynarodowe, wykorzystując jego (Gazprombanku) nietykalność".

Czytaj też

Z ustaleń tajnej służby wynika, że, dążąc do ograniczenia wpływu sankcji, Roskosmos przygotował także odpowiednie wytyczne dot. rozliczeń dla podległych sobie spółek. Zaleca on m.in. ograniczenie rozliczeń w walutach obcych i przechodzenie na płatności w rublach w zawartych już kontraktach; wycofanie obcych walut z rachunków w bankach, na które nałożono sankcje; otwieranie kont w niepodlegających pod sankcje filiach banków zagranicznych lub instytucji rosyjskich.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama