Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Po styczniowym szkoleniu o wymogach jakościowych w przemyśle kosmicznym

Szkolenie „Product Assurance w projektach ESA”. Fot. PAK
Szkolenie „Product Assurance w projektach ESA”. Fot. PAK

W styczniu Polska Agencja Kosmiczna zorganizowała szkolenie dla pracowników sektora kosmicznego w Polsce. Wydarzenie odbyło się w Warszawie i pozwoliło na przeszkolenie łącznie ponad 70 osób pracujących w podmiotach należących do polskiego sektora kosmicznego.

Szkolenie obejmowało zagadnienia z dziedziny Jakości Produktu i było podzielone na dwa bloki: Product Assurance w projektach Hardware’owych oraz Product Assurance w Projektach Software’owych. Omówione zostały tematy związane z jakością, niezawodnością oraz bezpieczeństwem produktu w kontekście projektów realizowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA).

Szczegółowo omówiono zasady jakości związane z materiałami oraz procesami ich wytwarzania, elementami elektronicznymi oraz wpływem radiacji na ich poprawne funkcjonowanie w przestrzeni kosmicznej. Moduł poświęcony technologii informatycznej został zrealizowany w trybie warsztatowym, podczas którego uczestnicy w grupach rozwiązywali szczegółowe, wybrane przez prowadzących zadania, a następnie omawiali napotkane problemy.

Szkolenie poprowadzili eksperci z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Szczegóły oraz link do pobrania materiałów ze szkolenia można znaleźć na stronie Polskiej Agencji Kosmicznej.

Źródło: PAK

Reklama

Komentarze

    Reklama