Reklama

Rynek globalny

Thales i Arabsat pracują nad kolejnym satelitą telekomunikacyjnym

Autor. Thales Alenia Space

Operator satelitarny w regionie Bliskiego Wschodu i w Afryce - Arabsat oraz Thales Alenia Space podpisał umowę z Thales Alenia Space, spółką joint venture Thales (67%) i Leonardo (33%) na budowę satelity ARABSAT-7A. Zgodnie z porozumieniem będzie to w pełni dostosowany satelita SDS (Software-Defined Satellite) oparty na rozwiązaniu Thalesa – Space Inspire (INstant SPace In-orbit REconfiguration).

Reklama

Jak czytamy w komunikacie, Arabsat znajdzie się w gronie operatorów satelitów geostacjonarnych, którzy przejdą na system SDS. Platforma Space Inspire ma umożliwić rekonfigurację usług telekomunikacyjnych na satelicie ARABSAT-7A oraz efektywne wykorzystanie zasobów satelitarnych do wysokiej jakości transmisji wideo i łączności szerokopasmowej na orbicie.

Reklama

Czytaj też

Reklama
Po długiej i bardzo rygorystycznej weryfikacji różnych produktów dostępnych obecnie na rynku, Arabsat zdecydował się na platformę Space Inspire, a realizację powierzył firmie Thales Alenia Space, z którą współpracuje już od ponad czterech dekad przy wielu programach. Zaplanowana transformacja technologiczna jest elementem nowej strategii Arabsat, której celem jest zrównoważony rozwój sektora satcom w regionie oraz dobre relacje z instytucjami i przedsiębiorcami w krajach, z którymi współpracujemy. Wszystko po to, aby zmniejszyć przepaść technologiczną i umożliwić wszystkim łączność satelitarną i tym samym stworzyć większej liczbie podmiotów szansę na udział w dynamicznie rozwijającej się gospodarce cyfrowej.
Dr. Badr N. Alsuwaidan, p.o. CEO Arabsat

Czytaj też

Satelita ARABSAT 7A zostanie podłączony do tego samego punktu udostępniania danych, co już wcześniej pracujące jednostki ARABSAT 6A i 5A, w paśmie o współrzędnych 30,5E. Nowe rozwiązanie zastąpi obecny sygnał w pasmach C i Ku satelity ARABSAT 5A, który kończy swoją misję. Nowy satelita zapewni dużą przepustowość w paśmie Ku, co pozwoli Arabsat rozszerzyć swoje portfolio o nowe produkty i usługi dla Bliskiego Wschodu, a także kontynentu afrykańskiego i Europy.

Czytaj też

Umowa z Arabsat otwiera nowy rozdział w długoletniej współpracy pomiędzy naszymi firmami. Bardzo się cieszę z czekających nas nowych wyzwań.
Hervé Derrey, Dyrektor Generalny Thales Alenia Space

Źródło: Thales Alenia Space

Reklama

Komentarze

    Reklama