Reklama

Sektor krajowy

Zmiany w kierownictwie SENER Polska

Autor. SENER

SENER Polska poinformował o zmianach w spółce. Oddział w Polsce zasiliła działająca od ponad dziesięciu lat w hiszpańskiej firmie-matce Beatriz Pérez, która została dyrektorem generalnym. Do jej zadań należy między innymi kierowanie misją i realizacja międzynarodowej strategii działań firmy.

Reklama

Dyrektor generalna Beatriz Pérez jest absolwentką Universitat Oberta de Catalunya oraz Universidad de Alcalá de Henares w Madrycie. Jej doświadczenie obejmuje przede wszystkim tworzenie i rozwój oprogramowania dla naziemnych systemów wspomagających. W trakcie swojej dotychczasowej pracy w SENER Aeroespacial była związana między innymi z projektami z zakresu systemów naziemnego wsparcia dla misji MTG i ExoMars oraz rozwoju systemów nawigacyjnych.

Reklama

Do jej najważniejszych zadań jako Dyrektor Generalnej należy opracowywanie i wdrażanie planów strategicznych zgodnych z międzynarodową polityką firmy, a także kierowanie pracami zespołu SENER Polska i utrzymywanie relacji z interesariuszami.

Czytaj też

Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do SENER Polska. Wierzę, że moja wiedza i doświadczenie, zdobyte podczas ponad dziesięcioletniej pracy w firmie, pozwolą mi jak najlepiej kierować działaniami polskiego zespołu i wspierać naszych pracowników w osiąganiu coraz bardziej ambitnych celów.
Beatriz Pérez.
Autor. SENER Polska

To nie jedyna zmiana na kluczowym stanowisku, do której w ostatnim czasie doszło w SENER Polska. Od niemal roku pozycję Business Development Managera obejmuje Maciej Stanecki. Wcześniej związany był z działem projektów A&D w Accenture, a w SENER Polska odpowiada za opracowanie strategii współpracy z polskim przemysłem, rozszerzenie obecności firmy w krajowym sektorze obronnym oraz budowanie i rozwijanie współpracy na polu kluczowych programów międzynarodowych.

Reklama

Czytaj też

SENER Polska rozpoczął działalność w 2006 roku i skupia się na sektorze aerokosmicznym rozumianym jako obronność, inżynieria kosmiczna i aeronautyka. Głównym obszarem działania SENER Polska w branży aerokosmicznej jest inżynieria mechaniczna, w tym w szczególności mechanizmy rozkładania oraz struktury pojazdów kosmicznych. Pozostałe obszary działalności firmy w Polsce obejmują mechaniczne naziemne urządzenia wspomagające (MGSE) oraz nawigację pojazdów kosmicznych. Wśród istotnych przedsięwzięć realizowanych przez SENER Polska, warto wymienić udział w misjach ExoMars, Proba-3, Euclid, E.Deorbit, Saocom-CS, Athena czy JUICE.

Źródło: SENER Polska

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!