Reklama

Polska

Trwa rekrutacja do II edycji konkursu "Rozwój kadr sektora kosmicznego"

Fot. Ministerstwo Rozwoju via Twitter
Fot. Ministerstwo Rozwoju via Twitter

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego informują, że 2 czerwca 2017 roku rozpoczęła się II edycja KONKURSU O STAŻ – Rozwój kadr sektora kosmicznego dla absolwentów i młodych naukowców.

Konkurs organizowany jest przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego. Sukces pierwszej edycji, rozpoczętej w listopadzie 2016 roku, pokazał, że inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie organizatorzy postanowili uruchomić kolejny nabór tuż po zakończeniu programu pilotażowego. Warto podkreślić, że aż 85% uczestników konkursu „Rozwój kadr sektora kosmicznego” znalazło stałe zatrudnienie w firmach, w których wcześniej odbywali staże. Podobnie jak w poprzedniej edycji konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszej jego części organizatorzy wybrali 15 podmiotów, w których odbędą się staże, są to:

 1. Astronika Sp. z o. o.
 2. Blue Dot Solutions Sp. z o. o.
 3. Cloudferro Sp. z o. o.
 4. Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk
 5. Creotech Instruments S.A.
 6. GMV Innovating Solutions Sp. z o. o.
 7. IRES Technologies Sp. z o. o.
 8. ITTI Sp. z o. o.
 9. Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP
 10. SENER Sp. z o. o.
 11. Solaris Optics Sp. z o. o.
 12. Space Forest Sp. z o. o.
 13. Space Kinetics Sp. z o. o.
 14. Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego
 15. Tech Ocean Sp. z o. o.

Drugi etap adresowany jest do potencjalnych uczestników staży, w szczególności:

 • Absolwentów z tytułem magistra, inżyniera lub magistra inżyniera, w szczególności następujących kierunków studiów: automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, fizyka techniczna, informatyka, inżynieria materiałowa, lotnictwo i kosmonautyka, mechatronika, mechanika i budowa maszyn, astronomia, nauki społeczne, ekonomia, zarządzanie, którzy ukończyli studia maksymalnie 24 miesiące przed dniem ogłoszenia konkursu.
 • Osób z otwartym przewodem doktorskim oraz młodych naukowców z tytułem doktora nauk technicznych, społecznych lub ekonomicznych, którzy nie ukończyli 35 roku życia w dniu ogłoszenia konkursu.

Organizatorzy zachęcają do przesyłania CV na adres [email protected], zamieszczając również nazwę firmy, do której aplikuje osoba (w temacie wiadomości należy wpisać KONKURS O STAŻ_nazwa firmy).

Termin przesyłania dokumentów upływa 16 czerwca 2017 roku o godz. 15.00. Kolejne etapy poświęcone będą spotkaniom rekrutacyjnym. Zwycięzcy odbędą 6-miesięczny staż w wybranej przez siebie firmie.

Niezbędne dokumenty znajdują się w witrynie internetowej Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz na stronie Agencji Rozwoju Przemysłu.

Reklama

Komentarze

  Reklama

  Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!