Reklama

Strona główna

Europejska Agencja Kosmiczna wspiera ruch kolejowy

  • Fot. Andrzej Hładij/Space24.pl
    Fot. Andrzej Hładij/Space24.pl

W ramach inicjatywy Europejskiej Agencji Kosmicznej Space4Rail organizacja ma zamiar wspierać programy kolejowe realizowane w Europie. Technologie kosmiczne mogą zostać wykorzystane np. do monitorowania ruchu kolejowego i integralności infrastruktury, dostarczania pasażerom łącz szerokopasmowych lub kontroli torów w rejonach wystąpienia klęsk żywiołowych. 

W ramach inicjatywy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) Space4Rail organizacja planuje zapewnić wsparcie dla przewoźników kolejowych i właścicieli infrastruktury kolejowej z wykorzystaniem technologii kosmicznej. Program ma na celu ułatwienie współpracy pomiędzy podmiotami reprezentującymi biznes kolejowy, a ESA. Agencja kosmiczna ma przy tym zaoferować finansowe i techniczne wsparcie - w tym dostęp do swoich laboratoriów - działając jako pośrednik pomiędzy przemysłem kosmicznym, kolejowym, a dostawcami usług. 

 Technologie kosmiczne mogą zostać wykorzystane w wielu aspektach działalności firm z branży kolejowej m.in. do monitorowania ruchu kolejowego za pomocą systemów nawigacyjnych, badania integralności infrastruktury kolejowej, dostarczania pasażerom łącz szerokopasmowych za pomocą satelitów telekomunikacyjnych lub kontroli torów w rejonach wystąpienia klęsk żywiołowych z wykorzystaniem programu obserwacji Ziemi Copernicus. ESA już teraz bierze udział w projekcie Next Generation Train Control (NGTC) przekazując wiedzę techniczną dotyczącą zintegrowania nawigacji satelitarnej z powstającym systemem sygnalizacji kolejowej nowej generacji. 

 

 

 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!