Reklama

Strona główna

Kosmiczne górnictwo to inicjatywa strategiczna [Space24.pl TV]

Pod koniec marca w ambasadzie Luksemburga odbyła się konferencja „Future Space Conference”, poświęcona tematyce górnictwa kosmicznego i współpracy polsko-luksemburskiej w tym zakresie. Jednym z prelegentów był Mateusz Józefowicz z ABM Space. Firma ta wchodzi w skład powołanego pod kątem pozyskiwania surowców z planetoid konsorcjum EX-PL.

Eksploatacja jakichkolwiek zasobów nie następuje z dnia na dzień, tylko to są lata przygotowań. (...) Były robione potwierdzone próby przywiezienia próbek z asteroid a także z księżyca, czyli jest to technicznie wykonalne (...). Polska ma specjalizację, która jest bardzo potrzebna w tej branży. (...) Jest bardzo istotne, żeby po polskiej stronie wyjść z równoważną propozycją finansową w stosunku do tego, co proponuje Luksemburg. (...) Mówimy tu o bardzo twardym biznesie w obszarach, które nie są jeszcze zagospodarowane konkurencyjnie, czyli łatwiej jest tam spozycjonować polskich przedsiębiorców.

Mateusz Józefowicz, wiceprezes i współzałożyciel ABM Space

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!