Reklama

NAUKA I EDUKACJA

NASA International Space Apps Challenge po raz drugi w Rzeszowie

Autor. Podkarpackie Centrum Innowacji

Już po raz drugi, z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji, w Rzeszowie odbędzie się lokalna edycja NASA International Space Apps Challenge. 48 godzin na stworzenie innowacyjnej koncepcji kosmicznej - tyle czasu będą mieli uczestnicy XI edycji międzynarodowego hackathonu organizowanego przez amerykańską agencję kosmonautyki.

Reklama

W dniach 1 i 2 października, interdyscyplinarne zespoły zmierzą się z wyzwaniami ogłoszonymi przez NASA. Wśród lokalizacji z całego świata znalazł się także Rzeszów. Jak opisują organizatorzy wydarzenia, uczestnictwo w Hackathonie NASA daje możliwość stworzenia innowacyjnych rozwiązań na Podkarpaciu.

Reklama
Dane satelitarne udostępnione przez NASA i liczne grono Partnerów, mogą pomóc lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość w wielu dziedzinach życia społeczno-gospodarczego. Tegoroczne hasło przewodnie hackathonu NASA to “Make Space” i świetnie wpisuje się w otwarcie nowej przestrzeni stworzonej do prototypowania, czyli PCI ProtoLab.
Marcin Rudnicki, Business Developer ProtoCreativeLabs Space Exploration
Reklama

NASA International Space Apps Challenge 2022 jest okazją do tego, aby lepiej poznać zagadnienia eksploracji przestrzeni kosmicznej. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszją zarówno uczniów, jak i studentów z Podkarpacia, którzy zainteresowani są rozwojem kultury innowacji w lotnictwie i kosmonautyce.

Czytaj też

Celem wydarzenia jest wszechstronne wsparcie potencjału rozwojowego uczniów i studentów jako młodych innowatorów, realizujących autorskie projekty i prototypy rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki na Podkarpaciu. Autorzy najlepszych rozwiązań wypracowanych podczas lokalnej edycji hackathonu otrzymają nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia. Innowacyjne rozwiązania opracowane przez zespoły z Podkarpacia wytypowane przez jury zespoły będą miały możliwość powalczyć o trzy globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA.

Hackathon NASA International Space Apps Challenge Rzeszów 2021 na Podkarpaciu jest rozwinięciem programu szkoleniowo-edukacyjnego New Space Leaders realizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji w ramach interdyscyplinarnego projektu PCI Space Exploration. Organizatorami globalnego hackathonu NASA na poziomie Podkarpacia w Rzeszowie jest Podkarpackie Centrum Innowacji.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli m.in.: Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli Krystyna Wróblewska oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza.

Czytaj też

Wszystkie informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie Hackathonu.

Źródło: Podkarpackie Centrum Innowacji

Reklama

Komentarze

    Reklama