Reklama

SATELITY

One Atlas w chmurze Google

Elektrownia słoneczna w Noor Ouarzazate w Maroko. Zdjęcie z satelity należącego do konstelacji Plejades, Fot. Airbus Defence & Space
Elektrownia słoneczna w Noor Ouarzazate w Maroko. Zdjęcie z satelity należącego do konstelacji Plejades, Fot. Airbus Defence & Space

Airbus Defence and Space uruchomił One Atlas, nową usługę strumieniowej transmisji map, która zapewnia dostęp do zdjęć satelitarnych całego świata, w pełni odświeżanych w okresie 12-miesięcznym. Usługa działa w oparciu o Google Cloud Platform.

Nowa usługa stanowi postęp w dostarczaniu zdjęć satelitarnych klientom dzięki wykorzystaniu możliwości Google Cloud Platform oraz technologii Airbus Defence and Space. Google Cloud Platform jest w stanie wchłonąć kilkaset terabajtów danych rocznie, których wymaga One Atlas, co pozwala na zupełnie nowe podejście do przechowywania, hostingu i dystrybucji danych. Zapewnić ma to korzyści klientom w takich zastosowaniach jak planowanie infrastruktury, gospodarka przestrzenna, mapowanie terenów rolnych i gatunków roślin uprawnych, a nawet wykrywanie zmian pokrywy leśnej w regionach podatnych na wylesianie.

Jak informuje Airbus Defence and Space Google Cloud Platform wybrano spośród siedmiu dostawców chmur publicznych ze względu na zaawansowaną technologię, wysoki stopień bezpieczeństwa oraz strategiczną zgodność z planami biznesowymi i rozwojowymi europejskiej firmy. 

Obecnie Airbus Defence and Space analizuje dodatkowe zastosowania Google Cloud Platform i innych narzędzi Google, na przykład integrację innych zbiorów danych, takich jak dane radarowe TerraSAR-X oraz WorldDEM, z usługą One Atlas, czy też stworzenie usług analitycznych, takich jak wykrywanie zmian oraz automatyczne identyfikowanie obiektów. Udało się już osiągnąć dobre wyniki z wykorzystaniem Tensor Flow – biblioteki open source do maszynowego uczenia się, oraz platformy Cloud Machine Learning do automatycznego wykrywania obiektów.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!