Reklama

Polska

Oriental EOvation Gdańsk: trójmiejski hackathon dotyczący zmian klimatycznych

Ilustracja: EoVation Gdańsk via Facebook
Ilustracja: EoVation Gdańsk via Facebook

Chcesz przyczynić się do powstania rozwiązań będących odpowiedzią na zmiany klimatyczne zachodzące na świecie? Weź udział w 24-godzinnym hackathonie  EOvation, który odbędzie się 26-27 maja w Gdańsku.

Ilość deszczu spadająca w danym miesiącu, przeciętna siła wiatru, nasłonecznienie, wilgotność powietrza… tego typu dane o klimacie w Europie będzie zbierała platforma EO ClimLab przygotowywana na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej. Analityczna platforma będzie miała na celu wsparcie tworzenia innowacyjnych produktów i usług będących odpowiedzią na zmiany klimatyczne.

W ramach projektu EO ClimLab organizowane są w Polsce hackathony dedykowane dla osób, które chcą projektować rozwiązania związane z klimatem. Najbliższy hackathon, zatytułowany Oriental EOvation Gdańsk, odbędzie w 26-27 maja w O4 Coworking, Gdańsk.

Hackathon ma zachęcić i zaktywizować studentów, startupy oraz ludzi biznesu do działania i tworzenia rozwiązań wyzwań społecznych oraz biznesowych poświęconych zmianom klimatu. Podczas wydarzeń uczestnicy będą mieli okazję poznać przedstawicieli z sektora kosmicznego, biznesu i nauki.

W ramach EOvation uczestnicy pracując w zespołach będą mieli 24 godziny na zaproponowanie rozwiązania na jeden z przedstawionych problemów, zaprojektowanie konceptu jego działania oraz przedstawienia pomysłu przed jury.

W przypadku tego EOvation uczestnicy będą próbowali stworzyć rozwiązanie, w którym użycie danych satelitarnych może zostać wykorzystane do określenia różnych kwestii związanych ze zmianami klimatycznymi w Afryce, Bliskim Wschodzie czy Południowej Azji. Proponowane rozwiązania będą dotyczyć takich kwestii jak np. określenie rozmiaru suszy w Syrii, wysychania Morza Martwego czy podnoszenia się wód morskich w Egipcie i Bangladeszu.

W trakcie trwania wydarzenia organizatorzy zapewniają: dostęp do platformy EO ClimLab, której integratorem jest Integrated Solutions oraz Orange Polska, szkolenia z wykorzystania danych satelitarnych, pomoc mentorów, wsparcie ekspertów z branży kosmicznej oraz kontakt z firmami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na najlepsze zespoły czekają atrakcyjne nagrody!

Organizatorem hackathonu Oriental EOvation Gdańsk jest firma Blue Dot Solutions.

Szczegóły hackathonu Oriental EOvation Gdańsk:

Termin: 26-27 kwietnia 2017 r. (piątek-sobota)

Miejsce: O4 Coworking, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 472.   
Rejestracja pod tym lub pod tym adresem.

Więcej informacji o wydarzeniu na tej stronie oraz profilu FB wydarzenia.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!